PIERWSZE ŚWIADCZENIA PROGRAMU „RODZINA 500 PLUS” JUŻ PRZYZNANE

Bez żadnych zakłóceń i komplikacji przebiega realizacja rządowego programu „Rodzina 500plus”. Podobnie jak w całym kraju, tak i w Ostródzie zdecydowana większość wniosków została już złożona przez rodziców.

Zaledwie 1 kwietnia rozpoczęło się aplikowanie wniosków, a dzisiaj pierwsze decyzje oficjalnie zostały przyznane beneficjentom. Pierwsze wypłaty zostaną zrealizowane już 15 kwietnia.

Wczoraj w sali sesyjnej ostródzkiego ratusza Wojewoda Warmińsko-Mazurski Adam Chojecki, Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz, Pełnomocnik Wojewody ds. realizacji programu Joanna Jabłonka-Kastrau oraz Dyrektor MOPS w Ostródzie Kazimierz Wosiek wręczyli pierwszym ostródzkim beneficjentom decyzje o przyznaniu świadczenia. Zgromadzeni w Urzędzie Miejskim rodzice wraz ze swymi pociechami nie kryli zadowolenia.
W wygłoszonych, okolicznościowych przemówieniach podkreślono wyjątkowo szybki termin realizacji programu, jego sprawność i dostępność. Zwrócono także uwagę na istotę programu, czyli pomoc rodzinom i starania o podniesienie poziomu życia Polaków.
Do 14 kwietnia w Ostródzie złożono już 1550 wniosków o przyznanie świadczenia, które dotyczą około 2400 dzieci. Bardzo duża ilość wniosków składana jest drogą elektroniczną, co bardzo ułatwia i przyspiesza procedury. W ten sposób w Ostródzie aplikowano średnio co trzeci wniosek.
Pierwsze wypłaty świadczeń zarówno na konto, jak i w kasie MOPS w Ostródzie już w piątek 15.04.2016r.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.