PLAŻA W ZWIERZEWIE JESZCZE NIE GOTOWA

W minionym tygodniu Gmina Ostróda poinformowała na swojej stronie internetowej o otwarciu dwóch nowych kąpielisk. O ile w Lichtajnach takowe powstało, tak w Zwierzewie jest z tym problem.

Na problem zwrócili nam uwagę czytelnicy w komentarzach – można było przeczytać między innymi: ‘’W Zwierzewie na plaży można się w glinie utopić’’. Jak się okazało, czytelnicy nie minęli się z prawdą. Plaża nie jest jeszcze zdana do użytku. Wszystko przez zamulone dno, które jest charakterystyczne dla miejsca gdzie powstaje plaża – Jeśli dane miejsce w akwenie wodnym nie jest używane przez człowieka, to logicznym jest, że będzie się tam znajdował muł – powiedział wójt gminy Ostróda Bogusław Fijas. Po czym dodaje, że większość prac zostało już wykonanych i reszta przedsięwzięcia zostanie dokończona w przyszłym tygodniu – został wykonany już pomost, nawieziony piasek, który po zepchnięciu pozwoli na bezpieczne użytkowanie plaży przez dzieci bliżej brzegu. Do końca przyszłego tygodnia niemal na pewno zrealizujemy resztę prac – powiedział Wójt.

Plaża miała być gotowa już w bieżącym tygodniu, ale firma Budimex poinformowała władze gminy, że jest gotowa oddać do użytku kilkanaście ton destruktu asfaltowego, co zmusiło władze do szybkiego rozdysponowania kruszca – destrukt zostanie wykorzystany w Brzydowie, a do jego rozmieszczenia na drogach potrzebowaliśmy spychacza – powiedział Wójt.

Koniec końców, plaża powinna być gotowa w przyszłym tygodniu, a sam Bogusław Fijas ma nadzieję, że plaża, stanie się lubianym miejscem spędzania wolnego czasu – wyrażam nadzieję, że mieszkańcy takich wsi jak Zwierzewo, Nowe Siedlisko czy Lubajny przyzwyczają się do tego miejsca i jeszcze do końca tego lata będą z niego regularnie korzystać.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.