POMOST NA SZELĄGU PRZED STARYMI JABŁONKAMI PRZESTANIE ISTNIEĆ?

W naszej okolicy nie brakuje pięknych jezior i chętnych do spędzania czasu nad nimi. Dlatego często odwiedzane są przez turystów i okolicznych mieszkańców mola i pomosty po których ludzie lubią pospacerować.
Kilka kilometrów za Ostródą, przed Starymi Jabłonkami, krajowa 16 prowadząca do Olsztyna przebiega tuż obok jeziora Szeląg Wielki. Przy samym jeziorze znajduje się zatoczka z parkingiem i z atrakcyjnym na pierwszy rzut oka miejscem do odpoczynku mianowicie niewielkim pomostem i wiatą wchodzące do jeziora. Często zajeżdżali tam podróżni przy okazji podziwiając Szeląg Wielki . Teren monitorowany jest przez kamery, o czym informują tablice podpisane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad rejon w Ostródzie.
Około półtora roku temu pomost był w fatalnym stanie, grożącym życiu ludziom na niego wchodzących. Został wtedy zamknięty barierką z zakazem wejścia ze względów bezpieczeństwa.
Obecnie wszystko wskazuje na to, że pomost zostanie zamknięty definitywnie. GDDKiA wydała decyzję o zakazie wstępu na popularną kładkę i w swój sposób uniemożliwiła dostępu do niej, tworząc swego rodzaju „zasieki”. Trzeba przyznać, że teraz wygląda to już nieco absurdalnie.
Powodem jest to, że parking teraz będzie znajdował się w pasie drogowym.

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.