POWIAT OSTRÓDZKI: PROWADZONA JEST NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Poniżej wrzucamy komunikat Starostwa Powiatowego, który zachęca do korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej. Miejcie jednak na uwadze, że trzeba wykazać iż nie posiada się wystarczających środków na opłacenie prawnika na własną rękę – więc to nie jest dla każdego.

Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez POWIAT OSTRÓDZKI, w ramach którego prowadzi nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje.

Celem projektu jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi, trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi – przy wsparciu prawników, doradców obywatelskich i mediatorów.

Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy – prowadzona jest także EDUKACJA PRAWNA, która zmierza do zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa.
Wśród darmowych materiałów edukacyjnych wyprodukowanych w II kwartale 2023 r. znajdą Państwo m.in.:
Na stronie https://www.sc.org.pl/co-robimy/nieodplatna-pomoc-prawna/nasze-punkty-pomocy/powiat-ostrodzki-2023/ znajdą Państwo również szczegółowe informacje o zakresie i zasadach korzystania z nieodpłatnej pomocy.
Ponadto zachęcamy do śledzenia Stowarzyszenia – na Facebooku, Instagramie i TikToku, gdzie publikowane są m.in. informacje dotyczące dostępu do systemu nieodpłatnych świadczeń, a także posty o zakresie i zasadach udzielania porad oraz prawne zagadnienia tematyczne, w tym w obszarze praw i obowiązków obywatelskich, działalności krajowych i międzynarodowych organów ochrony prawnej, mediacji oraz sposobów polubownego rozwiązywania sporów, a także możliwości udziału obywateli w konsultacjach publicznych oraz procesie stanowienia prawa.
Projekt finansowany z budżetu Państwa, realizowany przez Powiat Ostródzki
Źródło informacji: Stowarzyszenie Sursum Corda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.