ROZDANO LAURY „NAJLEPSZYM Z NAJLEPSZYCH”. TRZY TRAFIŁY DO NASZEGO POWIATU

W czwartek 31 marca w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie odbyła się już po raz trzynasty gala „Najlepszym z Najlepszych”. Statuetki wręczał marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

Laur „Najlepszym z Najlepszych” przyznawany jest od 2004 roku. To nie tyle konkurs, ile uhonorowanie swoistych ambasadorów naszego województwa, którzy w poszczególnych latach wyróżnili się na forum krajowym i międzynarodowym, osiągnęli sukces doceniony przez niezależne gremia, przyczynili się do promocji regionu. Laur służy podkreśleniu ich sukcesów tu, na Warmii i Mazurach, w miejscu, w którym mieszkają i funkcjonują.Wśród 23 laurów 3 trafiłyo do naszego powiatu:

Kategoria Przełamywanie Barier:

Gmina miejska Ostróda – dworzec w Ostródzie zdobył główną  nagrodę w kategorii „rewitalizacja” w VIII edycji konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”. Po gruntownym remoncie obiekt nie tylko wyładniał, ale również zyskał nowe funkcje kulturalne i edukacyjne. Obecnie znajdują się tu m.in. świetlica artystyczna dla dzieci i młodzieży, Klub Plastyka Amatora, czytelnia, pracownie artystyczne, kulturalne i edukacyjne. W budynku dworca regularnie odbywają się wystawy, zajęcia warsztatowo-rękodzielnicze, a także spotkania dyskusyjne i wieczory tematyczne. Działalność podjęło lokalne Młodzieżowe Centrum Kariery, Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych „Rzecz Jasna”, a także Zakład Aktywności Zawodowej przygotowujący pracowników z niepełnosprawnością do wejścia na otwarty rynek pracy.

Kategoria Produkcja Żywności i Sztuka Kulinarna:

Dariusz Struciński, szef kuchni w Hotelu Anders – pan Dariusz jest szefem kuchni Hotelu Anders w Starych Jabłonkach od ponad 20 lat. Honorowy prezes prestiżowej Fundacji Klubu Szefów Kuchni, odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej, laureat Hermesa za najlepszą restaurację hotelową, instruktor szkoleń z zakresu Slow Food. Chętnie angażuje się w wydarzenia kulinarne w całej Polsce. Juror wielu prestiżowych konkursów zawodowych. Dwukrotnie nominowany do Kulinarnego Oskara. Gotował dla wielu znanych osobistości i przygotował wiele ważnych imprez m.in. w Ambasadach Polski w Paryżu, Pradze i Londynie. W 2015 r. uhonorowany tytułem Szefa Kuchni Roku 2015 w plebiscycie Poland 100 Best Restaurants.

Kategoria Innowacje i Rozwój:

Kaczkan Zaklad Produkcji Drzewnej, Józef Kaczkan Spółka Jawna firma Kaczkan z Klonowego Dworu jest jednym z głównych eksporterów na Warmii i Mazurach. Naturalne, polskie podłogi drewniane cieszą się wielkim uznaniem wśród zagranicznych klientów. Przyczyniają się do tego wysoka jakość produktu, precyzyjne wykonanie, innowacyjna technologia oraz poszanowanie środowiska naturalnego. Firma Kaczkan otrzymała Orła Eksportu z Województwa Warmińsko-Mazurskiego w kategorii Najdynamiczniejszy Eksporter oraz Produkt Eksportowy.

Gratulujemy!

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.