ROZMOWA Z KANDYDATEM DO RADY POWIATU – DANIELEM KACZOROWSKIM

 Rozmowa z Danielem Kaczorowskim, Kandydatem do Rady Powiatu Ostródzkiego.

Skąd decyzja Daniela Kaczorowskiego o starcie na Radnego Powiatu Ostródzkiego?

Parę razy przeszło mi przez myśl, żeby kandydować do Rady Powiatu Ostródzkiego. Znajomi uświadomili mi, że jestem do tej funkcji predysponowany. Zrozumiałem, że jest w tym wiele racji.

Co ostatecznie spowodowało, że podjął Pan decyzję o starcie?

Jestem pracoholikiem – taka jest prawda! Praca zawodowa w służbie państwowej a to już 25 lat. Działalność w stowarzyszeniach, nauka pływania, tysiące wyszkolonych dzieci, młodzieży i dorosłych, ratownictwo, samoobrona, kuratela sądowa, organizacja obozów, wolontariat i wiele innych tematów, to moja codzienność. Znalazłem też czas na rodzinę. Wraz z żoną wychowaliśmy syna, który jest naszą dumą. Aktualnie służy w wojsku dla dobra i bezpieczeństwa naszej ojczyzny. Kontynuując – nie boję się pracy i chcę pomagać ludziom! Głęboko jestem przekonany, że te cechy charakteryzują właśnie zaangażowanego radnego, którym zamierzam być!

Co Pan jest w stanie zaoferować swojemu wyborcy?

– Jestem w stanie zaoferować swój numer telefonu, który będzie dostępny dla każdego, kto będzie w potrzebie.

Czy to znaczy, że upubliczni Pan swój telefon dla wszystkich ludzi i o każdej porze?

– Tak, oczywiście. Jeżeli radny ma się bać odbierania telefonów od swoich wyborców czy też nie mieć dla nich czasu, to niech lepiej od razu odpuści sobie swój start. Od tej zaszczytnej funkcji radnego, każdy wyborca ma prawo wymagać. My jako radni jesteśmy zobligowani reprezentować naszych wyborców i dopóki ktoś tego nie zrozumie, to niech da sobie spokój z wyborami. Wystarczy popatrzeć na obecne rady. Są tacy, którzy przez całą swoją kadencję nie zabrali głosu, więc to chyba coś tu jest nie tak.

Jakie ma Pan postulaty, pomysły na poprawę życia przeciętnego mieszkańca Powiatu Ostródzkiego?

– Zacznijmy od początku. Chcę, by dodatkowe miliony złotych zasiliły wspomaganie poszczególnych grup społecznych, po przez różnego rodzaju przedsięwzięcia i realizowanie podstawowych zadań i obowiązków. Brak chociażby współfinansowania nauki pływania (tu też są projekty rządowe), to co najmniej nieporozumienie, podobnie jak brak (w dużo większym zakresie niż obecny) dostępu do darmowej rehabilitacji. Mówi się że zdrowie jest najważniejsze, to czemu za tym hasłem nie idą fakty?

Skąd wziąć na to środki?

– Pierwszym zadaniem, jakie powinna podjąć nowa rada, to zatrudnienie grupy najlepszych fachowców danej dziedziny w kwestii pozyskiwania środków unijnych. Trzeba zdawać sobie sprawę, że każdy projekt jest inny i tu nie ma miejsca na oszczędności tysięcy złotych, gdy uciekają miliony!!! Wielomilionowe inwestycje nieraz są zbyt dużym obciążeniem dla danego powiatu, dlatego współpraca między gminami oraz innymi jednostkami samorządu terytorialnego w zakresie zarządzania inwestycjami infrastrukturalnymi, to dużo większe możliwości, a często za tym idące oszczędności.

Jak tworzyć dobre relacje międzyludzkie, w czasach coraz większego wzajemnego hejtu?

Szczere, otwarte rozmowy z ludźmi, ze stowarzyszeniami, organizacjami pozarządowymi, jawne i przejrzyste współdziałanie ze społecznością lokalną, pomoc w rozwiązywaniu ich problemów, a także tworzenie możliwości i pomoc w ich rozwoju to podstawa funkcjonowania działalności prospołecznych. Nie chcę być gołosłownym. Tylko w ostatnich 3 latach uczestniczyłem w szkoleniu minimum 500 dzieci z terenu powiatu ostródzkiego jako zawodowy instruktor i ratownik. Będąc koordynatorem sekcji wodnej stowarzyszenia PKS Mazury wraz z innymi 11 instruktorami prowadzimy systematyczną naukę podstaw i doskonalenie nauki pływania dla ok. 270 dzieci. Będąc jednym z największych klubów sportowo-rekreacyjnych w naszym regionie, realizujemy transparentne zadania o wszechstronnym zakresie oddziaływania społecznego, nie prowadząc przy tym działalności gospodarczej. Dzięki wieloletniemu, osobistemu zaangażowaniu – często społecznemu – w tym sukcesie mam swój indywidualny udział. Również to doświadczenie w pracy za tzw. „free” na rzecz innych chciałbym włączyć w działalność radnego, bo wg mnie tylko taka postawa może realnie i trwale zbudować właściwe zaufanie między wyborcami a ich reprezentantem w Radzie Powiatu Ostródzkiego.

Co jeszcze jest Pan w stanie zaoferować mieszkańcom powiatu?

– Interesuje mnie praca u podstaw z dziećmi i młodzieżą. Chce także wspierać starsze pokolenie. Zrobię więc wszystko, by każda grupa społeczna miała swoje możliwości rozwoju. Nie może tak być, że sale gimnastyczne stoją puste podobnie jak świetlice. Każdy metr musimy wykorzystać, by coś się działo. Nie możemy opierać się jedynie na 5-6 dziedzinach. To musi być rozbudowane o mnóstwo pasji poszczególnych zainteresowanych.

Czy ma Pan jeszcze jakieś pomysły na działanie?

– Przede wszystkim dofinansowanie kolonii i obozów. Muszą znaleźć się środki na tego typu działalność, współzawodnictwo, relacje międzyludzkie. Chcąc oderwać dzieci od telefonów, smartfonów, gier elektronicznych musimy im coś zaproponować w zamian.

Co z bezpieczeństwem w tych szczególnie trudnych czasach?

– Z racji zawodu, jako osoba z dużym doświadczeniem w dziedzinie bezpieczeństwa, to ludzie tacy jak ja powinni brać na swoje barki odpowiedzialność za dany temat. Dzisiaj każdy wie, że mamy trudne czasy za naszą granicą. Coraz częściej mówi się o zagrożeniu naszego kraju. Moja wiedza ugruntowana w czasie wieloletniej służby państwu to najlepsza rekomendacja, do organizacji i prowadzenia wielopoziomowych szkoleń oraz warsztatów dydaktycznych, w naszej małej ojczyźnie ( jaką jest Powiat Ostródzki). Można w ten sposób realizować konstytucyjny obowiązek kształcenia ogólnospołecznego w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Jestem przekonany, że każdy kto posiada specjalistyczną wiedzę w swojej dziedzinie lub wykonywanym zawodzie, która może być publicznie użyteczna lub niezbędna, powinien się dzielić nią z innymi. To ważne. Dlatego temat bezpieczeństwa jest dla mnie tematem głównym.

Czy chciałby Pan coś dodać na koniec naszej rozmowy?

– Dzięki zaufaniu prawdziwego lidera, jednego z najbardziej szanowanych włodarzy Pana Starosty Ostródzkiego Andrzeja Wiczkowskiego, otrzymałem możliwość startu z listy ,,KWW Porozumienie Samorządowe Powiatu Ostróda’’, za co bardzo dziękuję. 7 kwietnia 2024r proszę Państwa z okręgu 4 czyli: gmina Ostróda, gmina Dąbrówno, gmina Grunwald o głos poparcia mojej osoby na radnego Powiatu Ostródzkiego. Mój telefon będzie do państwa dyspozycji okręg 4 pozycja 7 Daniel KaczorowskiNie bójmy się nowego. Miejmy nadzieję, że nowi radni, pełni zapału do pracy, dokonają zmian na lepsze. Wspólnie, razem możemy wszystko. Dziękuję za Państwa głos.

– Dziękujemy za rozmowę.

– Dziękuję.

Materiał sfinansowany ze środków KWW Porozumienie Samorządowe Powiatu Ostróda

2 komentarze

Kapitan statku z kompetentną Załogą i godnymi inicjatywami. Zachęcam do głosowania 👍

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.