RUSZA REFERENDUM ODWOŁAWCZE ZBIGNIEWA MICHALAKA

Burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak i Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Elblągu otrzymali dzisiaj (22.11.19) powiadomienie o zamiarze przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania burmistrza przed upływem kadencji.

Uzasadnienie zgłoszenia procedury referendalnej

Powodem zainicjowania procedury referendalnej jest fatalna polityka personalna, uprawiana przez Burmistrza Zbigniewa Míchalaka i brak jakiejkolwiek wizji prowadzenia samorządu. Podejmowane przez Pana Burmistrza decyzje, to z jednej strony skutek niedoświadczenia Samorządowego, z drugiej nieumiejętność zarządzania w ogóle. Minął rok od zaprzysiężenia niestety nie widać żadnej wizji rozwoju Ostródy. Brak też planu inwestycji.

Burmistrz Michalak zrezygnował ze współpracy z Radą Miejską, jak również z najbliższymi miastu samorządami, Gminą Ostróda oraz Powiatem Ostródzkim. Rodzi to niepotrzebne konflikty ze szkodą dla mieszkańców naszego miasta. Brak takiej współpracy doprowadził m.in. do chaosu w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na linii miasto-gmina. Został on tylko chwilowo zażegnany.

Nadal nieczynny jest basen, remontu którego Burmistrz nie potrafi dokończyć. Zmniejszone zostało finansowanie klubów sportowych kosztem prywatnej szkoły mistrzostwa sportowego, której właścicielem był Zbigniew Michalak, a którą obecnie prowadzą członkowie Jego najbliższej rodziny.

Jedną z Iokalnych gazet uczynił swoją „tubą propagandową”, którą finansują spółki miejskie. To tylko niektóre 2 zarzutów mieszkańców Ostródy wobec Zbigniewa Michalaka. Nie o takie „zmiany” chodziło tym, którzy w ubiegłorocznych wyborach postanowili powierzyć ten zaszczytny urząd właśnie jemu. Został obdarzony zaufaniem, a w zamian stal się władzą arogancką, która nie słucha głosu mieszkańców i nie realizuje swoich obietnic. Jest za to prywata i wszechobecny nepotyzm.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.