SIM RZECZJASNA NAGRODZONE NA FESTIWALU SEKTOR 3.0

W ubiegłym tygodniu podczas Festiwalu Sektor 3.0  SIM RzeczJasna odebrało prestiżową nagrodę za swoją działalność.

Sektor 3.0 to największe w Polsce wydarzenie dotyczące wykorzystania nowych technologii w działaniach społecznie użytecznych. Co roku podczas Festiwalu przyznawana jest Nagroda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pt. „Sektor 3.0″ – wyróżnienie dla organizacji pozarządowej posiadającej szczególny dorobek w zakresie prowadzenia działań promocyjnych, badawczych, edukacyjnych dotyczących wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w trzecim sektorze, lub która jest przykładem innowacyjnego zastosowania ICT w bieżących działaniach.

Laureatami tej nagrody dotychczas były przeważnie duże i uznane  organizacje jak np. Fundacja Itaka, czy Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Po raz pierwszy w historii nagrody Kapituła, składająca się z ekspertów z dziedziny zastosowania nowych technologii, nagrodziła lokalną organizację.

Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych RzeczJasna nagrodę otrzymało: „Za wykorzystanie nowych technologii w codziennych działaniach stowarzyszenia. Stworzenie internetowej telewizji nastawionej na nagłaśnianie ważnych problemów społecznych i lokalnych. Wyprodukowanie ponad 200 materiałów udostępnianych na zasadach creative-commons. Podejmowanie działań factcheckingowych, a także tworzenie przestrzeni dla każdego, kto chce rozwijać swoje kompetencje cyfrowe i dziennikarskie„.

Wartość nagrody  to 40 000 PLN przeznaczone na działania statutowe organizacji.

To dla nas bardzo duże wyróżnienie, zwłaszcza, że w Kapitule konkursu zasiadają przedstawiciele takich technologicznych gigantów jak np. Intel. Ta nagroda pokazuje, że to co robimy jest wyjątkowe i dostrzegane daleko poza Ostródą. Że ciężka praca całego zespołu została doceniona. I, że innowacje społeczne nie muszą powstawać w dużych miastach, że w Ostródzie też jesteśmy kreatywni, a inne organizacje mogą się od nas uczyć jak korzystać z technologii w słusznej sprawie – dodaje Kinga Wiśniewska, Wice Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Możliwych „RzeczJasna”.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.