SMAKI WARMI, MAZUR I POWIŚLA – DUŻY KONKURS KULINARNY

Konkurs kulinarty skierowany jest do uczniów klas o profilu gastronomiczno-spożywczym jak i kół gospodyń wiejskich i osób fizycznych.

Ideą wydarzenia jest zebranie unikatowych przepisów kulinarnych z obszarów wiejskich województwa warmińsko-mazurskiego, oraz promocja jedynych w swoim rodzaju produktów i potraw, specyficznych dla dziedzictwa kulinarnego naszego regionu.

Konkurs zostanie przeprowadzony 14 kwietnia 2018 roku w pracowniach i pomieszczeniach Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu (ul. Królewiecka 128). Tegorocznym tematem przewodnim będą produkty i przetwory oraz potrawy z ryb.

W wydarzeniu wezmą również udział zaproszeni przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania w celu przedstawienia informacji dot. możliwości uzyskania wsparcia w ramach LEADER poprzez realizację Lokalnej Strategii Rozwoju

Organizatorami konkursu są samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza oraz Miasto Elbląg i Zespół Szkół Gospodarczych w Elblągu.

Wypełnione karty zgłoszenia produktu i/lub potrawy wraz z załączonymi przepisami należy przesłać na jeden z podanych poniżej adresów z dopiskiem: „Smaki Warmii, Mazur oraz Powiśla szansą na sukces” do 27 marca 2018 r.

Produkty regionalne będą oceniane w następujących kategoriach:

I. Produkty i przetwory z ryb:
Uczestnikami tej kategorii mogą być:
– osoby fizyczne, w tym rolnicy, koła gospodyń wiejskich, organizacje zrzeszające osoby fizyczne

II. Potrawy z ryb.
Uczestnikami tej kategorii mogą być:
– uczniowie szkół gastronomicznych z województwa warmińsko – mazurskiego wymienieni w § 4 regulaminu konkursu (zespoły 2- osobowe).

Zgłoszenia:

I. Osoby fizyczne w tym: rolnicy, koła gospodyń wiejskich, organizacje zrzeszające osoby fizyczne:
a) E-mail: konkurssmaki@gmail.com
b) fax: 089 535-48-43
c) listownie Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Olsztyn, ul. Lubelska 43A, 10-410 Olsztyn

II. Uczniowie szkół gastronomicznych:
a) E-mail: k.klos@warmia.mazury.pl
b) fax: 089 521-98-53
c) listownie: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa, ul. Emilii Plater 1, 10-562 Olsztyn

Pliki do pobrania:
Regulamin konkursu
Karta zgłoszeniowa – kategoria Szkoły 
Karta zgłoszeniowa – kategoria: Osoby fizyczne 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.