SPOTKANIE GRUPY WSPARCIA W MORĄGU

W piątek (24.02.2017) w morąskiej „małej” czwórce, odbyło się spotkanie Grupy Wsparcia dla rodziców dzieci ze spektrum autyzmu.

Podczas spotkania rodzice wykonywali z wikliny papierowej serduszka, które będą wykorzystane przy najbliższej akcji wzrostu świadomości społecznej na temat autyzmu.

Jak nam powiedziała Sylwia Grodecka: W Grupie Wsparcia dla rodziców wychowujących dziecko ze spektrum autyzmu, uczestniczę od początku jej powstania t.j. od 2013 roku. Grupa ta na początku  prowadzona była przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Wykwalifikowana kadra wiedziała, jak prowadzić zajęcia grupowe dzieci. Spotkania grupy wsparcia odbywają się raz w miesiącu z przerwą na wakacje. Na jednym z tych spotkań padł pomysł utworzenia Stowarzyszenia, które  istnieje od grudnia 2014 r. i obecnie PPP i Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Autyzmem NIE-ZWYKŁE DZIECI w Morągu ,współorganizują Grupę Wsparcia.  Na każde spotkanie można przyprowadzić dzieci, które przebywają pod opieką pracowników poradni i wolontariuszy  z szkolnego koła wolontariackiego Zespołu Szkół Licealnych w Morągu, którzy fantastycznie spędzają z nimi czas na zabawie i tworzeniu niesamowitych prac plastycznych. Podczas spotkań rodzice, biorą udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach umiejętności interpersonalnych, tworzą rękodzieła, a przede wszystkim integrują się  i rozmawiają na wszystkie tematy  związane  z niepełnosprawnością dzieci min. dostępność i skuteczność terapii, dofinansowania PEFRON, Orzecznictwo PCPR, problemy związane z edukacją. W grudniu grupa zawsze organizuje świąteczne spotkanie, podczas którego rodzice wraz z dziećmi wykonują dekoracje świąteczne. W 2016 roku rodzice przygotowali spektakl dla swoich dzieci p.t. „Czerwony Kapturek”. Takie spotkania dają zdwojoną siłę i chęć do walki z niepełnosprawnością oraz poczucie, że nie jesteśmy sami….

My ze swojej strony zachęcamy do obejrzenia materiału fotograficznego i video z minionego spotkania.

Przemysław Kubiak

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.