ŚWIĘTO POLICJI W OSTRÓDZIE

Dzisiaj ostródzcy policjanci obchodzili swoje święto. Z tej okazji na ostródzkim Zamku odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. W tym roku aż 56 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie uzyskało awanse na wyższe stopnie służbowe. Policjantom w tym szczególnym dniu towarzyszyły rodziny.

Święto Policji, obchodzone w rocznicę powołania w 1919 r. przez Sejm II RP Policji Państwowej, jest okazją do wyróżnień i awansów. W tegorocznych obchodach w Ostródzie uczestniczyli m.in: naczelnik Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie mł. insp. Mariusz Kopczyński, marszałek woj. warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, starosta ostródzki Andrzej Wiczkowski oraz przedstawiciele samorządów, zaprzyjaźnionych służb i zaproszonych gości odbyły się na ostródzkim Zamku.

W piątek, o godzinie 10.00 sala ostródzkiego zamku wypełniła się przybyłymi policjantkami i policjantami, pracownikami cywilnymi Policji oraz gośćmi. Po złożeniu meldunku oraz powitaniu wszystkich zebranych, głos zabrał pełniący obowiązki Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie mł. insp. Przemysław Rawa. Następnie nastąpiło wręczanie awansów na wyższe stopnie służbowe. W sumie awanse odebrało tego dnia 56 funkcjonariuszy.

Po ceremonii wręczenia awansów zaproszeni goście podziękowali policjantom za ich służbę na rzecz bezpieczeństwa w powiecie i pogratulowali wyróżnionym.

Na zakończenie wszyscy obecni zostali zaproszeni do wspólnego zdjęcia na dziedzińcu zamku.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.