SZAFRANKI: POWSTANIE KOPERNIKOWY PARK PIESZO-ROWEROWY

W tym roku w ramach konkursu wpłynęło 49 wniosków na łączną kwotę dofinansowania – blisko 910 tys. zł. Dofinansowano 30 zadań na łączną kwotę pomocy 600 tys. zł., w tym zadania Gminy Ostróda.

Inwestycja polegała będzie na utworzeniu „Kopernikowego parku pieszo-rowerowego”. Chociaż przez nasze tereny nie przebiega „Szlak Kopernikowski” to jako gmina także chcemy uczcić „Rok Kopernikowski” i 550 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika oraz upamiętnić postać Mikołaja Kopernika i jego związki z regionem, którego częścią jest gmina Ostróda.

Uporządkowany zostanie teren nad jeziorem Smordy w Szafrankach. Wykonana zostanie ścieżka pieszo-rowerowa, wzdłuż ścieżki ustawione będą ławki parkowe. Przy każdej ławce zamontowana zostanie tabliczka z opisem jednej z ośmiu planet układu słonecznego i słońca.

Nazwa planety będzie nazwą ławki. Ustawiona zostanie także tablica informacyjna z informacjami o M. Koperniku i nazwą parku. Zbudowana zostanie także wiata dla rowerzystów ze stojakiem na rowery i koszami na śmieci. W miejscu pionowej skarpy zamontowana zostanie lina do wspinaczki.

Wartość zadania: 50.000,00 zł, w tym dofinansowanie od Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego 25.000,00 zł

Ideą tego przedsięwzięcia jest promowanie działań z zakresu modernizacji terenów wiejskich poprzez wspieranie zadań wpływających na zwiększenie poziomu zaangażowania społeczności lokalnych w sołectwach.

Ważne jest również budowanie silnego kapitału społecznego zgodnie z zapisami celu strategicznego „Mocne fundamenty” strategii rozwoju społeczno-gospodarczego województwa warmińsko-mazurskiego do roku 2030.

źródło: Gmina Ostróda

1 comments

Kolejny naturalny, dziki teren oklepany zostanie betonem, po prostu świetnie. Po roku beton ten zacznie się kruszyć jak na ścieżce wokół Kajkowskiego.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.