SZYKUJĄ SIĘ ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W OSTRÓDZIE

2 lutego w Urzędzie Miejskim w Ostródzie odbyło się spotkanie dotyczące analizy nowego systemu komunikacji miejskiej w Ostródzie. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz, Zastępca Burmistrza Norbert Gesek, a także przedstawiciele Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej oraz projektanci systemu komunikacyjnego z firmy Public Transport Consulting z Gdyni.

Firma ta specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących zarządzania ofertą przewozową publicznego transportu zbiorowego. Na spotkaniu przedstawiono sporządzony wcześniej projekt nowego systemu komunikacji miejskiej w Ostródzie. Uwzględnia on wszelkie czynniki zewnętrzne, warunkujące charakter ostródzkiego transportu zbiorowego, od układu urbanistycznego Ostródy, przez uwzględnienie trwających inwestycji drogowych wokół Ostródy, po analizę popytu i podaży na usługi transportu zbiorowego w Ostródzie.

Samorząd Ostródy razem z kierownictwem Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej analizuje możliwość wdrożenia zaproponowanych rozwiązań, które mogą istotnie wpłynąć na jakość komunikacji miejskiej w Ostródzie, jej dostępność oraz koszt.

Projekt przewiduje zupełnie nowe rozwiązania. Najważniejszymi z nich są: optymalizacja ruchu
w Ostródzie, zreorganizowanie rozkładów jazdy na bardziej przystępne dla mieszkańców, ważności jednego biletu przez 40 minut (co umożliwi więcej niż jednorazowe wykorzystanie biletu w tej samej cenie), obniżka cen biletów miesięcznych oraz wprowadzenie całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w weekendy.

Analiza nowego systemu potrwa kilka miesięcy. Jest ona uzależniona również od zakończenia prac budowlanych na trasach S-7 oraz DK 15, kiedy to ruch uliczny w Ostródzie ulegnie diametralnej zmianie, a jego natężenie znacząco osłabnie.

O wszelkich ewentualnych zmianach i wdrażanych rozwiązaniach Urząd Miejski oraz Żegluga Ostródzko-Elbląska będą informować na bieżąco.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.