TERYTORIALSI DOSKONALĄ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI BOJOWE

Terytorialsi regularnie doskonalą swoje umiejętności bojowe. W ten weekend blisko 230 żołnierzy 42 Morąskiego Batalionu Lekkiej Piechoty im. ppor. Stanisława Balla ps. „Sowa” odbyło szkolenie rotacyjne.

Tym razem terytorialsi doskonalili swoje umiejętności ze strzelectwa, taktyki, a także uczestniczyli w specjalnym szkoleniu z instruktorem wojsk specjalnych. Podczas zajęć wykonywali m.in. strzelania bojowe z karabinka 5,56 mm MSBS Grot, który jest podstawowym uzbrojeniem żołnierzy WOT, ewakuację rannego z pola walki, ustawianie miny ppanc. Grupa strzelców wyborowych szkoliła się w przygotowywaniu stanowisk ogniowych. W pododdziałach lekkiej piechoty można jeszcze spotkać m.in. lekki moździerz piechoty LMP-2017, karabiny wyborowe, samopowtarzalne pistolety VIS 100, karabiny maszynowe. Strzelania sytuacyjne wykonano na specjalnie dostosowanej strzelnicy IBIN w powiecie ostródzkim.
Podczas strzelania najważniejsze jest bezpieczeństwo i to właśnie takie hasła towarzyszyły przez cały weekend szkoleniowy  BLOS – przypomnienie i omówienie zbiór zasad posługiwania się bronią strzelecką, które mają zapewnić bezpieczne i skuteczne jej użycie BHP oczy i uszy: omówienie podstawowych środków ochrony osobistej podczas zajęć strzeleckich oraz podczas realizacji zadań taktycznych. Przygotowanie broni do działania: rozkonserwowanie i sprawdzenie stanu technicznego broni
Omówienie czynności strzelca podczas oddawania strzału:
– Identyfikacja celu
– Zgrywanie przyrządów celowniczych
– Oddech
– Praca na spuście
– Reset spustu
Ładowanie – omówienie czynności podczas ładowania MSBS GROT i PW VIS100
Dobywanie magazynka z pasa i kamizelki taktycznej
Wprowadzenie magazynka do broni
Wprowadzanie naboju do komory nabojowej
Zabezpieczenie broni
Omówienie prawidłowego przyjmowania postaw strzeleckich stojąc i klęcząc
Trening strzelecki z wykorzystaniem tarcz IDPA
Sprawdzenie ŚPT na różnych dystansach
Ćwiczenia doskonalące na celność i skupienie w postawie stojąc i klęcząc
Ćwiczenie doskonalące z awaryjną wymianą magazynka
Szkolenia rotacyjne ukierunkowane są głównie na działania zmierzające do optymalizacji szkolenia żołnierzy w zakresie działań taktycznych czy strzeleckich. Nabyte umiejętności oraz pozyskane doświadczenie mogą być w przyszłości przydatne do wsparcia lokalnych społeczności w sytuacjach kryzysowych.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.