TYDZIEŃ WIELKIEGO LICZENIA DRZEW W OSTRÓDZIE

Tydzień Wielkiego Liczenia Drzew to akcja promocyjna projektu „Ostródzkie Drzewa”, którego celem jest społeczna inwentaryzację ostródzkiego drzewostanu.

Celem projektu jest przede wszystkim inwentaryzacja drzew w Ostródzie, z określeniem i opisem gatunków, opisem wymiarów, zdjęciami, zamieszczeniem na interaktywnej mapie,  z możliwością zgłaszania chorych i uszkodzonych drzew przez mieszkańców miasta. Ważna funkcją jest określenie konkretnej wartości odtworzeniowej każdego drzewa wyrażonej w polskiej walucie. Wyliczenie następuje na podstawie tabeli wieku drzew opracowanej przez prof. Longina Majdeckiego. 

Baza drzew wraz ze statystykami już jest dostępna na stronach https://drzewa.ostroda.pl oraz www.ekipazbagien.pl

Twórcami aplikacji do inwentaryzacji drzew jest grupa społeczników ze Stowarzyszenia Radomianie dla Demokracji, która współpracuje z Ekipą  z Bagien. Jest również częścią ogólnopolskiego projektu Polskie Drzewa.   

W akcji może wziąć udział każdy, kto zarejestruje się w bazie wolontariuszy podczas spotkania organizacyjnego 11.06.2024 godz. 18.00 Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie. 

Kolejny krok to wspólne rozpoczęcie akcji liczenia  w parku nad jeziorem Drwęckim

15.06 godz. 11.00 Bulwar Europejski, zbiórka przy molo.

23.06 – ogłoszenie wyników akcji.

 Akcja jest otwarta, to znaczy, że po jej zakończeniu każdy zarejestrowany wolontariusz lub wolontariuszka może samodzielnie dodawać drzewa, na przykład podczas spaceru. 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.