UCZCILI PAMIĘĆ TYCH, CO ZGINĘLI NA ZAGRANICZNEJ MISJI (VIDEO + FOTO)

Dzień 29 maj to Dzień Weterana – polskie święto obchodzone od 2012 roku. Natomiast dzień 21 grudnia to Dzień Pamięci o Poległych na Misjach.

Z tej okazji, wczoraj (29.05.18) członkowie Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ koło w Ostródzie uczcili pamięć dwóch żołnierzy pochodzących z Ostródy, poległych  na misjach poza granicami kraju – ST. sierż. Bogusław Gibas zginął podczas wykonywania obowiązków w misji pokojowej UNIFIL w Libanie w 2002 roku (miał lat 39 – żołnierz 2. Ośrodka Szkolenia Kierowców w Ostródzie), natomiast chor. Piotr Ciesielski zginął w wyniku wybuchu miny, w misji ISAF w Afganistanie w 2011 roku (miał 33 lata – żołnierz 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej).

Nasi koledzy zginęli na misjach Pokojowych ONZ i Misji Stabilizacyjnej. Oddajemy im cześć składając kwiaty na ich grobach. Oddajemy im cześć jak żołnierz – żołnierzowi. Byli oni żołnierzami, którzy funkcjonowali poza granicami kraju. Zawsze o nich pamiętamy i zawsze ich odwiedzamy –  dodaje  st. chor. sztab. rez. Czesław Rzepka, Prezes Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ koło nr. 37 w Ostródzie.

W uroczystościach udział wzięli rodzice chor. Piotra Ciesielskiego.

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

Red.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.