URZĄD MARSZAŁKOWSKI DOFINANSUJE METODĘ IN VITRO PO RAZ DRUGI

Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego ogłasza konkurs na realizatora „Programu polityki zdrowotnej w zakresie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego na 2021 rok – aktualizacja na 2022 rok”.

W 2021 roku na realizację programu województwo warmińsko-mazurskie przeznaczyło 210 tys. zł.

Do udziału w programie zgłosiły się 104 pary, natomiast z dofinansowania skorzystało 45 par. Obecnie w wyniku zastosowanych procedur mamy w województwie trwających 11 ciąż w tym 1 bliźniaczą. Pierwsze dziecko urodziło się w marcu 2022 roku.

Program cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców województwa dotkniętych problemem niepłodności. Dlatego też, aby dać wsparcie kolejnym parom, które starają się o upragnione dziecko zarząd województwa przyjął do realizacji „Program polityki zdrowotnej w zakresie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego na 2021 rok – aktualizacja na 2022 rok”.

Na jego kontynuację w 2022 roku przeznaczono środki finansowe w wysokości 350 tys. zł., a w ramach tej kwoty planuje się dofinansowanie ok. 70 procedur in vitro w maksymalnej wysokości 5 tys. zł.

Aktualne ogłoszenie o konkursie i dokumenty do pobrania: https://bip.warmia.mazury.pl/informacja/2034/ogloszenie-i-przeprowadzenie-konkursu-ofert-na-realizatora-programu-polityki-zdrowotnej-w-zakresie-leczenia-nieplodnosci-metoda-zaplodnienia-pozaustrojowego-dla-mieszkancow-wojewodztwa-warminsko-mazurskiego-na-2021-rok-aktualizacja-na-2022-rok-oraz-powolanie-komisji-konkursowej.html

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.