UWAGA NA SILY WIATR I BURZE

Ostrzegamy przed silnym wiatrem oraz burzami dziś i jutro (16-17.02.2022 r.)

Kolejny niż, tym razem o imieniu Dudley, który w nocy ze środy na czwartek oraz w czwartek przemieszczać się będzie znad Morza Północnego nad Bałtyk, przeniesie wietrzną oraz dynamiczną aurę.
Najbliższe dni w pogodzie upłyną pod znakiem silnego i porywistego wiatru, intensywnych opadów deszczu, lokalnych burz oraz znacznych wahań ciśnienia.
W czwartek niż odsunie się na wschód, nad Zatoką Ryską, a silny i porywisty wiatr odczuwalny już będzie w całej Polsce. Najsilniejsze porywy wiatru towarzyszyć będą przelotnym opadom deszczu oraz lokalnym burzom.
Zachodni wiatr wiał będzie ze średnią prędkością do 40 km/h, nad morzem do 55 km/h. Natomiast w porywach wiatr osiągać może od 80 km/h do 100 km/h, na Wybrzeżu nawet do 110 km/h
Koniecznie zapoznajcie się ze specjalnym komunikatem oraz prognozami, bo w sobotę (19.02.2022 r.) dalszy ciąg bardzo niespokojnej aury:
Dziś około południa synoptycy wydadzą ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym wiatrem (w tym 3 najwyższego stopnia): https://meteo.imgw.pl/dyn/?osmet=true
Śledźcie je na bieżąco i zachowajcie ostrożność. Pogoda po raz kolejny będzie bardzo niebezpieczna.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.