W Gietrzwałdzie trwa budowa nowego ołtarza polowego przy Sanktuarium Matki Bożej. Inwestycja jest związana z przygotowaniami do obchodów 150-lecia Objawień, które co roku gromadzą coraz większą liczbę pielgrzymów. Ołtarz ma stać się miejscem celebracji liturgicznych, dostosowanym do potrzeb wiernych w czasie sezonu pielgrzymkowego.
W planach jest, by został on ukończony również z myślą o potencjalnej wizycie Ojca Świętego Leona XIV, co miałoby znaczenie historyczne dla całego regionu.
Choć prace już postępują, wciąż potrzebne są materiały budowlane, wykończeniowe i wyposażenie. Sanktuarium apeluje również o wsparcie w postaci usług budowlanych i instalacyjnych oraz o darowizny finansowe.
Kontakt w sprawie pomocy: wikariusz1981@gmail.com
Nr rachunku: 71 8857 1067 2006 0609 8023 0002
Każde wsparcie – materialne, usługowe czy finansowe – określane jest jako bezcenny wkład w to dzieło, które ma służyć pielgrzymom i wspólnocie.
Źródło: Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej






