W LICHTAJNACH POWSTANIE TOR DLA FANÓW… HOBBY HORSE

Zarząd Województwa rozdysponował środki z programu „Aktywna Wieś Powiśla, Warmii i Mazur”. Z puli 600 tysięcy złotych 12 tysięcy trafi do gminy Ostróda, a konkretnie do wsi Lichtajny.

Kiedy przeczytaliśmy nazwę zwycięskiego projektu, czyli „Parkur dla Hobby Horse – zagospodarowanie terenu nad jeziorem (…)”, musieliśmy zajrzeć do internetu, żeby sprawdzić, o co w ogóle chodzi. Okazuje się, że Hobby Horse to forma zabawy (a coraz częściej również sportu), w której uczestnicy trzymają między nogami kij zakończony głową konia i pokonują różne przeszkody, naśladując jazdę konną bądź też samo zwierzę.

Nie wiemy, jak bardzo popularne jest to zajęcie wśród młodzieży w Lichtajnach, ani czy projekt rzeczywiście rozrusza lokalną społeczność. Natomiast wiemy, że po tym torze będzie można biegać i bez konia między nogami – także każdy będzie mógł skorzystać.

Tor ma być już IV etapem rozbudowywania strefy rekreacyjnej nad jeziorem w Lichtajnach. Do tej pory pojawiły się tam m.in stoliki i scena.

Dodaj komentarz

*

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.