W SOBOTĘ LEŚNICY URATOWALI KOLEJNEGO WILKA (VIDEO)

W sobotę 10 marca leśnicy z Nadleśnictwa Dwukoły otrzymali informację, że na terenie leśnictwa Bieżany znajduje się zwierzę uwięzione we wnyku. Leśniczy stwierdził że jest to wilk.

Młoda samica (wadera) dzielnie walczyła o życie, o czym świadczą ślady walki widoczne na drzewie do którego przywiązany był wnyk. Zwierzę ogryzło gałęzie  oraz wszystko wokół siebie. Wadera była mocno wycieńczona co  wskazuje iż walkę o uwolnienie toczyła wiele godzin. O dramatyzmie walki może świadczyć fakt, że gruba stalowa linka była prawie w całości przegryziona (pozostało kilka stalowych włókien). Przybyli na miejsce zdarzenia pracownicy służby leśnej oraz Straży Leśnej powiadomili powiatowego lekarza weterynarii, policję oraz straż miejską. Dzięki wspólnej akcji zwierzę zostało uwolnione, jednakże koniecznym stało się podanie środka usypiającego. Lekarz weterynarii po zbadaniu zwierzęcia orzekł, że obrażenia, których doznała wadera nie są na tyle groźne by uniemożliwiały przywrócenie zwierzęcia naturze.

Wilk jest w Polsce zwierzęciem podlegającym ścisłej ochronie i pełni bardzo ważną rolę w środowisku przyrodniczym wpływając na stan populacji innych zwierząt.

Lasy Państwowe

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.