WIELKIE SPOTKANIE LOKALNYCH WOLONTARIUSZY

W środę, 12 czerwca br., w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie odbyło się podsumowanie działań wolontariuszy Powiatu Ostródzkiego w roku szkolnym 2023/2024.

Wydarzenie to połączono z finałem Akcji Charytatywnych „Nakrętki dla Bartka i Czarka” oraz „Wspólna paczka dla dzieci z Hospicjum Stacjonarnego w Olsztynie”. Koordynatorem akcji, odbywających się pod patronatem Starosty Ostródzkiego, była Jolanta Dakowska – Warmińsko-Mazurski Lider Wolontariatu. W wydarzeniu uczestniczył również Krzysztof Żynda – Wicestarosta.

Podczas spotkania Jolanta Dakowska podsumowała pracę wolontariuszy w mijającym roku szkolnym oraz wręczyła podziękowania dla Klubów Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu: ZSZ im. S. Petőfi w Ostródzie (opiekunki: Agnieszka Kołodziejska, Marzena Kazimierczak, Barbara Konstantynowicz) oraz ZSZ im. W. Witosa w Ostródzie (opiekuni: Joanna Pawłowska oraz Paweł Szpechar). Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu wręczyła zaproszenia na XXX Galę Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” w Warszawie wolontariuszce Natalii Żółtowskiej i jej opiekunce Marcie Rybskiej.

Dla Bartka i Czarka udało się zebrać 230 worków nakrętek (po 115 dla każdego). Dla dzieci z Hospicjum Stacjonarnego Caritas w Olsztynie darczyńcy przynieśli produkty o łącznej szacunkowej wartości 6 167,00 zł.

Wielkie podziękowania i brawa należą się wszystkim wolontariuszom, ich opiekunom oraz osobom prywatnym za zaangażowanie w akcje.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.