WÓJT: PROPOZYCJA STAWKI BURMISTRZA JEST NIEREALNA. RADA MIEJSKA OSTATNIĄ NADZIEJĄ?

W piątek (27.09) odbyła się konferencja prasowa w Sali Sesyjnej Urzędu Gminy Wiejskiej Ostróda. Wójt ustosunkował się do pisma Burmistrza, które wpłynęło do Urzędu w czwartek.

Przypominamy, że od 7 września autobusy komunikacji miejskiej nie kursują poza terenem miasta. Podczas Konferencji Wójt powiedział, że podwyższona o 2,76 PLN kwota dotacji za wozokilometr jest nie do zaakceptowania.

Oczywiście jesteśmy gotowi i zobowiązani ponosić koszty, jednak te mają dotyczyć przewozów na terenie Gminy Wiejskiej Ostróda, taką kalkulację kosztów powinienem dostać. Rekompensata jaką mamy płacić dotyczy projektu realizowanego pomiędzy Miastem a Spółką – Żeglugą Ostródzko-Elbląską. Rekompensata nie zawiera realnych kosztów funkcjonowania komunikacji w naszej gminie. Jest to sytuacja poza Gminą Wiejską. Spór odbywa się o stawkę za wozokilometr. Powiedzmy sobie jasno, te pieniądze nie nalezą do mnie ani do burmistrza Michalaka. – powiedział Bogusław Fijas.

Jest wola, ze strony Przewodniczącego Rady Miejskiej Jacka Dudzina aby interweniować w tej sprawie. Być może jest to dobra wiadomość, ponieważ nie ma wielkich szans na porozumienie pomiędzy Zbigniewem Michalakiem a Bogusławem Fijasem. Przypominamy, że Rada może napisać projekt uchwały (np. na podstawie propozycji Wójta), zgłosić do Przewodniczącego prośbę o zwołanie Sesji. Wówczas problem mógłby zostać szybciej zażegnany.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.