WYCIĄG NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI?

Na 22 lipca zaplanowano odbiór techniczny wyciągu do nart wodnych. Obecnie trwają tam ostatnie prace konserwacyjno-remontowe.

W poniedziałek (01.07.2024) miasto podpisało umowę z firmą Bezpieczna Przystań Sp. z o. o., której przedmiotem jest serwis, uruchomienie oraz dozór wyciągu nart wodnych na jeziorze Drwęckim.

Umowa obejmuje m.in.:

– dostawę i montaż części zamiennych do serwisu i części zapasowych,

– szczegółowy serwis małego wyciągu podającego linki,

– serwis urządzenia podającego,

– zakup i montaż bojek do wyznaczenia toru jazdy,

– zabezpieczenie lin odciągowych,

– naprawa pomostu startowego,

– badanie liny aktywnej,

– test flagowy,

– kalibracja kół,

– uruchomienie testowe i treningi.

 

Za późno. To hasło najlepiej oddaje wszystko to, co dzieje się na wyciągu. Za późno zaczęto prace nad przygotowaniami do sezonu. Za późno zorientowano się, że poza zeszłorocznym remontem potrzebne są kolejne prace, by wyciąg ruszył. Za późno zaczęto kompletować zespół do prowadzenia wyciągu.
Jest jeszcze kilka za późno, ale to są te najważniejsze. Od 7 maja robimy wszystko, by jeszcze tego lata Ostródzianki, Ostródzianie i turyści mogli skorzystać z oferty jednej z naszych największych atrakcji. Mamy już zaplanowany ostateczny odbiór. Jeśli wszystko przejdzie po naszej myśli… albo nie, nie będę zapeszał. Poczekajmy do 22 lipca. Tak czy inaczej – nasze tegoroczne działania są też wskazówką na kolejne lata. To nie 7 maja należy zacząć przygotowania do sezonu. Myśleć o nich trzeba już po zakończeniu poprzedniego. I tak też będziemy działać! – dodaje Burmistrz Ostródy Rafał Dąbrowski

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.