ZARZĄDZENIE BURMISTRZA O PRZYMUSOWYM DOPROWADZENIU DO KWALIFIKACJI WOJSKOWEJ

Burmistrz Miasta Ostróda zarządzeniem  z dnia 9 kwietnia 2024 r. nakazuje przymusowe doprowadzenie mężczyzn zamieszkałych w Ostródzie, którzy nie stawili się do kwalifikacji wojskowej bez uzasadnionej przyczyny, do miejsca kwalifikacji wojskowej.

Na podstawie art. 59 ust. 8 ustawy z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny oraz art. 20 § 1 pkt 2, art. 148 § 1 i art. 149 ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji Burmistrz Miasta Ostróda zarządza:

§ 1 Zarządzam z urzędu przymusowe doprowadzenie mężczyzn zamieszkałych w Ostródzie, którzy nie stawili się do kwalifikacji wojskowej bez uzasadnionej przyczyny zgodnie z imiennym wykazem osób, które nie dopełniły obowiązku stawienia się do kwalifikacji wojskowej.

§ 2 Imienny wykaz osób, które nie dopełniły obowiązku stawienia się do kwalifikacji, stanowi załącznik do niniejszego zarządzenia.

§ 3 Doprowadzenie winno nastąpić do dnia 25 kwietnia 2024 r. w godz. 8:00 – 10:00 do miejsca kwalifikacji wojskowej w Ostródzie, przy ul. Jana III Sobieskiego 9, Starostwo Powiatowe, budynek Centrum Użyteczności Publicznej (sala 232, 237, 238, 239).

§ 4 Wykonanie zarządzenia powierzam Komendantowi Powiatowej Policji w Ostródzie.

§ 5 Załącznik do zarządzenia nie podlega publikacji.

§ 6 Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

8 komentarzy

Czy z takim samym zaangażowaniem będziecie wypłacac należne obywatelowi wynagrodzenie za utracone zarobki??

Burmistrz jest winnym naruszenia nietykalności i zmuszania człowieka do czynności, których wykonać nie chce!! Podżeganie do mordów!!! Narażanie na utratę życia lub zdrowia!!!

Burmistrz złamał konstytucje. W Polsce prawo do odmowy odbycia służby wojskowej jest prawem konstytucyjnym. Wynika bezpośrednio z art. 85 ust. 3 Konstytucji RP 

Mam nadzieje ze nikt sie bedzie na tyle naiwny zeby sie stawic na ich prywatna wojenke. Rodacy to jest czas proby albo postapicie wlasciwie albo nas znowu wykosza. A jak ktos ma jeszcze watpliwosci to zapraszam do lektury historii naszego nieszczesnego Narodu i nadrobienia zaleglosci – 'Historia i terazniejszosc’ Tadeusza Roszkowskiego. Oni tego nam nie powiedza. Jakakolwiek wojna jest zamachem na nasze zycie i majatek ktorego i tak juz malo. Pozdrawiam wszystkich trzezwo myslacych.

Pan burmistrz i nikt nie ma prawa zmuszac młodych ludzi do wykonywania jakichkolwiek czynności wojskowych. Chorzy politycy, nie polski rząd wykonują polecenia panów zza oceanu kosztem polskiego narodu. Najwyższy czas, aby Polski Naród powstał z kolan. Nie nasza wojna, pomogliśmy dużo, ale skazywać Półki i Polaków na śmierć w nie naszej wojnie i z nami nie związanej, ale z zachodnimi korporacjami międzynarodowymi, które zagarnęły Ukraine i wykorzystują ekonomicznie i nie tylko.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.