INTEGRACJA PO MAŁDYCKU CZYLI GMINNE ZAWODY POŻARNICZE

W sobotni poranek, 22 czerwca, boisko w Koszajnach stało się areną zaciętej rywalizacji podczas Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych w Gminie Małdyty.

Sześć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) zmierzyło się w zawodach nadzorowanych przez sędziów.

Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu pododdziałów, prowadzonego przez Komendanta Gminnego ZOSP RP w Małdytach, Andrzeja Rybaka, który złożył meldunek o gotowości Wójtowi Gminy, Marcinowi Krajewskiemu.

Rywalizacja obejmowała sztafetę pożarniczą oraz ćwiczenie bojowe. W sztafecie zawodnicy pokonywali przeszkody, przekazując sobie prądownicę wodną. Ćwiczenie bojowe polegało na budowaniu linii gaśniczych, uruchomieniu motopompy i przewracaniu pachołków strumieniem wody. O wygranej decydował czas oraz brak punktów karnych.

Równie zacięta była rywalizacja wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (MDP), co cieszy, gdyż liczba członków MDP w gminie rośnie. Gościnnie wystąpiła drużyna z Zalewa.

Zawody te są kluczowym elementem szkolenia strażaków, pozwalającym na podnoszenie ich umiejętności i poprawę bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla wszystkich uczestników za wysoki poziom sportowy i fair play. Oto wyniki:

Dorośli:

1. 🥇 OSP Jarnołtowo
2. 🥈 OSP Wielki Dwór
3. 🥉 OSP Małdyty

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze:

1. 🥇 MDP Małdyty
2. 🥈 MDP Zajezierze
3. 🥉 MDP Wielki Dwór

Zawody w Koszajnach dostarczyły wielu emocji i były świetną okazją do sprawdzenia umiejętności strażaków oraz integracji społeczności Gminy Małdyty.

źródło: OSP Małdyty

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.