ZWIEŃCZENIE AKCJI PODARUJ DZIECKU UŚMIECH

Wczoraj tj.29 maja nastąpiło zwieńczenie akcji „PODARUJ DZIECKU UŚMIECH”. Jej autorką była Aldona Matwiejuk, która sama kiedyś prosiła o pomoc dla swojego synka chorego na serce. Teraz pomaga innym chorym kardiologicznie. Współorganizatorami było Bractwo Motocyklowe Pocisk z Morąga i Mototeam Elbląg. Pomoc skierowana została na rzecz Kliniki Pediatrii-Oddział Pediatryczny II  Wielospecjalistyczny z Pododdziałem Kardiologii Dziecięcej  Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie .

W efekcie przeprowadzonych kiermaszów ciast (w szkołach i na festynach),loterii fantowych, zbiórki złomu i elektroodpadów a także darów od osób życzliwych, udało się zebrać i przekazać kredki, długopisy, kolorowanki, książeczki do pisania, pluszaki, puzle i inne zabawki oraz słodkości dla pacjentów w.w. oddziału . Zgromadzone środki pieniężne pozwoliły również a może przede wszystkim, na zakup wysokospecjalistycznego pulsoksymetru i ciśnieniomierza z wymiennymi mankietami. Sprzęt ten z racji tego, że jest przystosowany wyglądem i parametrami dla dzieci, ograniczy stres małym pacjentom przy badaniu a personelowi medycznemu ułatwi pracę.

Grupę motocyklistów-darczyńców w Olsztynie przywitali pacjenci oddziału oraz Jolanta Zabłocka-kardiolog dziecięcy, Teresa Linowska-pielęgniarka oddziałowa i Barbara Chwała-zastepca dyrektora ds.lecznictwa.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji, towarzyszyliśmy od wyjazdu z Morąga do samego Olsztyna.

Red.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.