3 MIESIĄCE DO V OSTRÓDZKIEGO PÓŁMARATONU Ś. JERZEGO

Już tylko 3 miesiące do chwili kiedy wystartuje V Ostródzki Półmaraton św. Jerzego. Będą nagrody pieniężne dla 3 najszybszych Pań oraz Najszybszych Panów.


Jak wiecie prace idą pełną parą i zależy nam aby tegoroczna edycja była najlepiej przygotowaną. Nad zawodami pracuje kilkunastu biegaczy oraz około 35 innych podmiotów. Naszym marzeniem jest aby na naszym biegu zgromadzić 500 zawodników. Jest na to szansa ponieważ naszą imprezę swoim patronatem obok Burmistrza Miasta Ostróda – Czesława Najmowicza objął również Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, który dodatkowo wsparł finansowo nasze przedsięwzięcie. Dzięki tej pomocy oraz wszystkich pozostałych patronów, sponsorów i partnerów dla 3 pierwszych miejsc w kategorii Open Kobiet i Open Mężczyzn nagrody wyniosą odpowiednio 500, 300, 200 zł za 1, 2, i 3 miejsce. Szanse na rekordową frekwencję zatem rosną. W tej chwili mamy już prawie 100 zapisanych chętnych.

A to nie koniec niespodzianek. Dodatkowo na najszybszą zawodniczkę i zawodnika będzie czekał zegarek biegowy GARMIN Forerunner 230. Kolejną nagrodą tym razem dla Najszybszej Ostródzianki i Ostródzianina będzie zegarek GARMIN Forerunner 220. Mamy nagrodę specjalną do wylosowania spośród zawodników powiatu. Piękna stylowa kanapa warta ponad 3 tys. Złotych. Mamy także oryginalną niespodziankę – puchar i 100 zł dla najmłodszego zawodnika na mecie ufundowaną przez jednego z naszych wiernych zawodników aby zachęcić młodą generację do startu. Postaramy się również wyróżnić najstarszego zawodnika.


Jak wiecie jest 12 zawodników, którzy startowali i ukończyli wszystkie dotychczasowe edycje. Mają oni ufundowane pakiety startowe. Już prawie wszyscy się zgłosili. Wszystkie miejsca od 1 do 3 we wszystkich kategoriach otrzymują puchary i upominki. Losowanie drobnych upominków od sponsorów będzie odbywało się w zakresach numerów tak aby wyrównać szanse wszystkich na wylosowanie drobiazgu. Planujemy także klasyfikację pod nazwą „Bieg Rodzinny” gdzie małżeństwa, oraz pokrewieństwo w linii prostej z nazwiskami o tym samym brzmieniu, będą mogły się pościgać. Warunkiem jest zgłoszenie takiej chęci do organizatora, nazwisko o tym samym brzmieniu lub poświadczenie pokrewieństwa w przypadku np. ojciec i córka która ma inne nazwisko. Liczyć się będzie suma dwóch najlepszych czasów w rodzinie. Pragniemy także dać szansę wspólnego startu i uczestnictwa kilkunastu osobom niepełnosprawnym, którzy wystartują razem z nami ale pobiegną jedno krótsze okrążenie i będą miały swoją klasyfikację. Liczymy, że uda nam się to zorganizować.


Grupa biegaczy, która wspólnie pracuje nad organizacją (od niedawna pod nową nazwą Ostróda Runners) wpadła na kilka fajnych pomysłów, które usprawnią przebieg zawodów. Zaproponujemy kilka stref startowych. Razem startujemy ale ustawimy tabliczki z prognozowanymi czasami aby zawodnicy mogli ustawić się na starcie tak aby nie musieli potem przeciskać się zaraz po starcie do przodu. W tym roku Panie na mecie będą witane kwiatkiem od sponsora a jeszcze inny zapewni najbardziej potrzebującym masaż po biegu.


W jubileuszowej V edycji koszulki startowe będziemy mieli w żółtym kolorze. Tym czasem nasza grupka biega wspólnie i tak jak rok temu Lider Animator będzie obecny w Ostródzie a nasza ekipa będzie miała swoją oddzielna kategorię. Kolejną wspaniałą inicjatywą jest propozycja jednej z biegaczek, która chętnie pobiegnie z tymi, którzy najbardziej obawiają się czy pokonają cały dystans. Dla niej samej jest to ogromne wyzwanie i zwykle przybiega ostatnia. Zapewnia, że będzie wspierała i motywowała zawodników tego potrzebujących.


Trzymajcie, kciuki za Rycerzy, którzy zawsze otwierają bieg strzałem z hakownicy. To zdecydowanie najgłośniejszy strzał startera w okolicy. Co roku chcą specjalnie dla Was wystąpić z pokazem walki aby zagrzać Was do ciężkiej, wytrwałej ale i uczciwej walki na trasie. Miejmy nadzieję, że w tym roku nie wypadnie im turniej i w końcu zobaczycie ten wyjątkowy występ. Nie obiecuję – aby nie zapeszyć. Pracujemy aby stworzyć album zawierający kilka zdjęć z poprzednich edycji i z tej, w której będziecie biec. Wylosujemy kilka i po wybraniu zdjęć i wydrukowaniu wyślemy je do Was. Wszystko to specjalnie dla Was Biegaczki i Biegacze abyście chętnie wystartowali w Ostródzie, miło spędzili tu kilka chwil i zawieźli fajne wspomnienia do domów. Zapraszamy Was serdecznie i prosimy zaproście wszystkich tych, którzy jeszcze się wahają, którzy, chleliby a się boją, którzy jeszcze tu nie byli. Swoją obecnością zrobicie nam wielki prezent.

12832400_1749983158554273_6618379851651227887_n

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.