ASPIRANT PRZEMYSŁAW ŻYDACZEK Z KP PSP OSTRÓDA MISTRZEM POLSKI

W dniach 21 -22 czerwca na obiekcie sportowym Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbyły się 34 Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym.

W zawodach udział wzięło 16 reprezentacji wojewódzkich i 3 szkół pożarniczych z Krakowa, Poznania i Częstochowy. Zawody składały się z dwóch konkurencji indywidualnych – pożarniczy tor przeszkód 100 metrów i wspinanie po drabinie hakowej na III piętro wspinalni oraz dwóch konkurencji drużynowych – sztafety pożarniczej z przeszkodami i ćwiczeniu bojowym. Znakomicie spisał się asp. Przemysław Żydaczek, który na co dzień służbę pełni w KP PSP Ostróda. Zdobył złoty medal w konkurencji „pożarniczy tor przeszkód 100 metrów” z czasem 16.71 s. Wynikiem tym potwierdził swoją krajową dominację w tej konkurencji.

Przemek jest również tegorocznym Halowym Mistrzem Polski. Jak widać sezon zasadniczy to kolejny krok do przodu w osiągnięciach asp. Żydaczka. W klasyfikacji dwuboju pożarniczego uplasował się tuż za podium na IV miejscu. W najbliższym czasie Przemysław Żydaczek będzie reprezentował Polskę w Międzynarodowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych CTIF, które odbędą się w dniach 8-17 lipca br. w austriackim  Villach.

Wyniki Pożarniczy tor przeszkód – 100 m indywidualnie:

I miejsce Przemysław Żydaczek (woj. warmińsko-mazurskie) z czasem 16.71 s.
II miejsce Mateusz Brzoza (woj. opolskie) z czasem 16.97 s.
III miejsce Bartłomiej Siepietowski (woj. małopolskie) z czasem 17.01 s.

opracował: kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia CS PSP Częstochowa

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.