DOBRY WYSTĘP MMA TEAM OSTRÓDA NA POMORZU

W niedzielę  MMA Team Ostróda po raz pierwszy wziął udział w II Mistrzostwach Krajów Nadbałtyckich ALMMA organizowanych tym razem na plaży w Stegnie. Impreza odbyła się pod patronatem Gminy Stegna, której przedstawiciele dokonali jej uroczystego otwarcia.

Ostródzki klub mieszanych sztuk walki reprezentowali Dominik Jusis full contact kat. -77kg i Mateusz Michalak kat. -77kg junior OFMMA. Pomimo wakacji zawody przyciągnęły dość znaczną ilość samych uczestników, a miejsce i dopisująca w tym dniu pogoda sprawiły, że na brak publiczności nie można było narzekać.

Dominik Jusis na dobre zadomowił się już w formule full contact (kat. -77kg) i bez komplikacji udało mu się wejść do finału kategorii półśredniej, poddając w walce półfinałowej mocno zmotywowanego w tym dniu rywala. Finał to zacięty pojedynek z reprezentantem Baltic Fighters MMA z Gdańska. W końcowej fazie walki Dominik popełnił jednak błąd techniczny, który ostatecznie pozwolił sędziom na wskazanie jego rywala jako zwycięzcy – niemniej jednak udało się wywalczyć srebrny medal.

Mateusz Michalak tym razem wystartował w kat. -77kg junior OFMMA. W turnieju rozgrywanym bezpośrednio na plaży w Stegnie nie miał sobie równych. W starciu finałowym, które obfitowało w spektakularne wymiany ciosów, Mateusz ostatecznie poddaje swego rywala w pierwszej rundzie duszeniem gilotynowym. Dramatyzm sytuacji podniósł fakt, iż w ferworze walki sędzia nie zauważył, że przeciwnik Mateusza nie chcąc „odklepać” duszenia stracił przytomność. Jednakże po szybkiej interwencji medycznej wszystko wróciło do normy.

Krzysztof Ciesielczyk

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.