DRUŻYNY Z GMINY MORĄG MEDALISTAMI PUCHARU ŚWIATA W INDIACE

Na początku sierpnia w estońskim mieście Tartu rozegrany został V Puchar Świata Juniorów w Indiace. W mistrzostwach udział wzięło 26 drużyn reprezentujących Estonię, Niemcy, Luksemburg, Polskę i Szwajcarię. Świetnie poradziły sobie drużyny z gminy Morąg. Z sześciu zespołów, które pojechały na zawody, dwa zajęły pierwsze miejsca w swojej kategorii, a dwa – drugie.

Indiaca to gra zespołowa, przypominająca zasadami grę w siatkówkę. Wymyślona została w Brazylii, a do Europy zawitała w 1936 roku. W Polsce jest to jeszcze gra mało znana. Indiaca jest to lotka składająca się z 3 części: miękkiej poduszki, plastikowego trzonu oraz 4 piór. W skład drużyny wchodzi 5 uczestników, którzy odbijają dłonią lotkę nad siatką. Punkty zdobywa się poprzez uziemienie lotki po stronie przeciwnika oraz z błędów drużyny przeciwnej, m.in. kontakt z inną częścią ciała niż dłoń czy przełożenie.

Dziś, w czwartek 11 sierpnia marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin spotkał się z medalistami V Pucharu Świata Juniorów w Indiace.

Dwadzieścioro zawodników w wieku od 13 do 19 lat oraz ich opiekunowie opowiadało o sukcesach osiągniętych podczas rozgrywek w Estonii.

Źródło: W W-M