EKONOMIK NA I MIEJSCU W ZAWODACH SPORTOWO-OBRONNYCH W USTCE

Ekonomik zdobywa I miejsce na Zawodach Sportowo- Obronnych w Ustce.

W dniach 24-26 kwietnia w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce odbyły się eliminacje do ogólnopolskiego turnieju klas wojskowych, którego finał odbędzie się na poligonie w Orzyszu we wrześniu.

W eliminacjach brało udział 14 drużyn z północnej Polski oraz jedna drużyna z Kłodzka.

Celem zawodów było wytypowanie najlepszych drużyn wśród klas wojskowych z Oddziałów Przygotowania Wojskowego (OPW) i Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych. Zawodów rozpoczęło ich uroczyste otwarcie oraz prezentacja zespołów z całej Polski.

Konkurencją rozpoczynającą był marszobieg zespołowy na dystansie 2,5 km., podczas którego zawodnicy udzielali pierwszej pomocy medycznej, biegli w masce przeciwgazowej, rzucali granatem ćwiczebnym i pokonywali teren czołgając się. Następnie zespoły udały się na strzelnicę, gdzie kadeci wykazali się umiejętnościami w strzelaniu z kbks oraz w rozkładaniu i składaniu broni.

Nazajutrz uczniowie uczestniczyli w kolejnych konkurencjach na pływalni, gdzie pokazali się w zakresie ratownictwa morskiego- zakładali pas ratunkowy na czas, ratowali rozbitka z powierzchni wody z pomocą pneumatycznej tratwy ratunkowej- nasza drużyna ustanowiła nowy rekord tej konkurencji (czas poniżej 1 minuty!!!)

Po zaciętej walce drużyna z ostródzkiego ZSZ im. S. Petöfi zajęła I miejsce, które zapewniło awans do turnieju w Orzyszu.

Opiekunem młodzieży był mjr Piotr Juraś.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.