EMTBOC – Mistrzostwa Europy w Rowerowej Jeździe na Orientację

Ponad 250 zawodniczek i zawodników z 20 krajów, w tym cała, światowa, czołówka – to uczestnicy Mistrzostw Europy i Pucharu Świata w Rowerowej Jeździe na Orientację, którzy na przełomie maja i czerwca będą ścigać się w lasach nieopodal Ostródy i Starych Jabłonek.

 

Mistrzostwa Europy (EMTBOC) to największa, tego typu, impreza, która rozgrywana jest w Polsce od wielu lat. O medale na trzech dystansach indywidualnych (sprint, dystans średni i klasyczny) oraz w sztafetach będą ścigać się zarówno seniorzy (kategoria elity), jak i młodzieżowcy i juniorzy (kategorie do lat 20 i 17).

W tym gronie znajdą się również, oczywiście, reprezentanci Polski – na czele z Mistrzynią Świata z 2010 roku, Anną Kamińską – i Mistrzem Świata U-23 z roku 2022, Bartoszem Niebielskim. Za faworytów uchodzą jednak zawodnicy z innych krajów, z aktualnymi Mistrzami Świata z Czech i Finlandii na czele. Walka o medale powinna być jednak zacięta; tereny wokół Starych Jabłonek (gdzie
odbywać się będzie rywalizacja) mają ciekawe, z punktu widzenia zawodników, ukształtowanie terenu; dość gęsta sieć dróg wymaga zaś bardzo uważnej nawigacji. W Rowerowej Jeździe na Orientację (MTBO) liczy się bowiem zarówno umiejętność szybkiej i doskonałej technicznie jazdy na rowerze, jak i umiejętność wybrania i realizacji optymalnego wariantu poruszania się między punktami kontrolnymi, zaznaczonymi na mapie… Wygra, jak zwykle, najlepszy – ale pretendentów do tego miana jest wielu. Kto okaże się najskuteczniejszy podczas europejskiego czempionatu, przekonamy się już niebawem!

Zawody rozpoczynają się 30 maja (czwartek); wówczas rozegrany zostanie dystans sprinterski. Po południu, w Ostródzie, odbędzie się ceremonia uroczystego otwarcia Mistrzostw. Kolejne dni to dystans klasyczny (piątek, 31 maja), dystans średni (sobota, 1 czerwca), by w niedzielę (2 czerwca) zakończyć zmagania rywalizacją sztafet. Po każdym dniu zawodów, na ostródzkim bulwarze obok molo, odbędzie się ceremonia dekoracji zwycięzców. W niedzielę zaś, poza wręczaniem medali odbędzie się również uroczyste zakończenie imprezy.
Zachęcamy do śledzenia zawodów – i zapraszamy do Ostródy i Starych Jabłonek!

Zapraszamy także na profil fb imprezy: https://www.facebook.com/events/1588774491648535

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.