JULIA LUBIECKA I PATRYK RADLIŃSKI NA III I II MIEJSCU W MISTRZOSTWACH POLSKI

W ostatni majowy weekend młodzieżowcy UKS Victoria Morąg uczestniczyli w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w taekwondo olimpijskim. Wzięli w nich udział młodzi ludzie w wieku 18-21 lat. Do Puław, bo tam odbywały się zawody, pojechało dwoje morąskich zawodników: Julia Lubiecka startująca w kategorii do 53 kg oraz Patryk Radliński, kategoria do 87 kg. Julka zajęła w Mistrzostwach Polski III miejsce, ale pozostał niedosyt. W walce o wejście do finału zawodniczka zmierzyła się z Hanną Okoniewską z AZS OŚ Poznań.

Juli Lubiecka zaczęła od prowadzenia w pierwszej rundzie, a w drugiej walka była bardzo dynamiczna i wynik zmieniał się z każdą sekundą. Raz prowadziła jedna, raz druga z dziewcząt. Na początku trzeciej sytuacja wyglądała podobnie, jednak w jej połowie Julka zdekoncentrowała się i została dwa razy celnie trafiona w głowę. Niestety nie zdołała odrobić strat i ostatecznie zakończyła rywalizację na III miejscu. Szkoda, bo zwycięstwo było w zasięgu ręki, zabrakło koncentracji i wiary we własne możliwości. Należy dodać, że zawodniczka z Poznania jest bardzo doświadczoną medalistką wielu Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych.

Patryk Radliński jako reprezentant Polski był rozlosowany z przedbiegiem i nie musiał walczyć pierwszej walki. Dzięki temu czekając mógł spokojnie obserwować pojedynek jednego ze swoich rywali.

W pierwszej walce był nim Igor Żurek z KS Protektor Lublin, który wygrał z Sebastianem Michalakiem z Wrześni. Patryk w pierwszej rundzie kontrolował przebieg walki, jednak jego przeciwnik przez cały czas nieustępliwie atakował. Ostatecznie doświadczenie na matach pozwoliło mu pokonać zawodnika z Lublina 10:7. Dzięki temu Patryk awansował do finału. W nim zmierzył się z Filipem Nowakiem z AZS UWM Olsztyn. Walka miała wyrównany przebieg, jednak w trzeciej rundzie braki kondycyjne dały o sobie znać i kopnięcia na dużym zmęczeniu nie były dokładne. Patryk do końca walczył bardzo ambitnie i próbował odrobić straty, jednak jego przeciwnik zdołał wytrzymać serię ataków. Ostatecznie finał zakończył się przegraną zawodnika Victorii Morąg 6:9 i zajęciem II-go miejsca podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.