KAJAKARZE OSTRÓDZKIEJ „PUMY” Z 3 MEDALAMI NA MISTRZOSTWACH W KAJAKARSTWIE WOJ. WARM.-MAZ.

Mistrzostwa województwa warmińsko – mazurskiego w Elblągu.

W minioną sobotę w Elblągu odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Kajakarstwie Klasycznym. Zawody odbyły się na  bulwarze Zygmunta Augusta.

Organizatorem zawodów jest UKS Silvant Kajak Elbląg. Współorganizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Zawody na rzece Elbląg organizowane są przy wsparciu Miasto Elbląg. Honorowy patronat nad mistrzostwami objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski:

Mistrzostwa będą doskonałą okazją do promocji sportów wodnych w naszym mieście. Wszystkim uczestnikom zawodów życzę udanej rywalizacji i osiągania wysokich wyników sportowych.

 

Kajakarze ostródzkiej Pumy wrócili z trzema medalami, które w ekstremalnej temperaturze wypływali na rzece Elbląg. Na uwagę zasługuje występ czwórki młodzików w składzie: Michał Furga, Jan Licznerski, Tomasz Foryński i Olek Paluch.

Dopiero formowania osada pod kątem Mistrzostw Polski spisała się świetnie, zdobywając tytuł v-ce mistrzów województwa, ulegając jedynie kajakarzom z Elbląga. Kolejne dwa medale zdobyli Michał Furga i Filip Surowiec, którzy w swoich kategoriach wiekowych w K-1 500m. zajęli 3 miejsca.

 

Foto: Łukasz Błażejewski

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.