MAMY MISTRZYNIĘ POLSKI. NATALIA STACHOWICZ ZE ZŁOTEM

W dniu 22.10.2016 w Olsztynie odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Seniorów Open i Kata oraz Mistrzostwa Polski Juniorów. Zawody te były przeznaczone dla wszystkich klubów karate kyokushin zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Ostródzki Klub Kyokushin Karate reprezentowała  świeżo upieczona juniorka Natalia Stachowicz, która wystartowała w kategorii kumite juniorek młodszych do 60 kg. W tym turnieju uczestniczyło 134 najlepszych zawodników z 54 ośrodków Polski.

Natalia pierwszy raz w życiu startowała w tym najważniejszym turnieju. Aby stanąć na najwyższym stopniu podium Natalia stoczyła trzy ciężkie walki w tym jedną dogrywkę. W pierwszej pokonała swoja rywalkę z Katowic. Następna zawodniczka nie poddawała się łatwo i dopiero po dogrywce uległa naszej mistrzyni. Walka finałowa nie należała do łatwych, gdyż Natalia miała tylko około 15 minut przerwy pomiędzy ostatnią walką z dogrywką a finałem. Zmęczenie dało się we znaki, jednak tu dominowała w walce i tym samym zdeklasowała swoja rywalkę z Leżajska. Nasza zawodniczka wspaniale zaprezentowała się jako debiutantka i pokazała, że Ostródzkie karate stoi na wysokim poziomie.

Teraz ciąg dalszy przygotowań do Pucharu Europy w których oprócz naszej mistrzyni wystartują Jakub Żegunia oraz Hubert Siwkowski. Na chwilę obecną nasza zawodniczka jest cała w siniakach ale szczęśliwa gdyż pokazała najwyższą klasę w rywalizacji z najlepszymi zawodniczkami polski w tej kategorii.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.