W MECZU II-LIGOWYCH TYTANÓW ORKAN NIESTETY PRZEGRYWA W GRUDZIĄDZU

Wszystko wskazuje na to, że marzenia o pierwszej lidze piłki ręcznej w Ostródzie trzeba będzie odłożyć do przyszłego roku. Po niezwykle zaciętym meczu i walce do końca Orkan poległ w Grudziądzu z liderem 33:31.

Dziś, w sobotę 8 kwietnia, wicelider II-ligowej tabeli, OKPR Orkan Ostróda zmierzył się na wyjeździe z liderem, zespołem MKS Grudziądz. Spotkanie to było z gatunku tych o wszystko, ponieważ różnica w tabeli pomiędzy drużynami wynosiła zaledwie 2 punkty. W przypadku wygranej Orkana obydwa zespoły miałyby taka samą liczbę oczek.

Tak jak można się było spodziewać, drużyny przystąpiły do meczu z wielką chęcią wygranej. Od początku spotkanie było wyrównane i żadnemu z zespołów nie udało się odskoczyć na kilka bramek. Do przerwy jedną bramką prowadzili gospodarze – 15:14.

Po zmianie stron obserwowaliśmy już prawdziwy horror, a szczypiorniści obydwu zespołów walczyli o każdą piłkę, odpowiadając bramką na każdą zdobytą przez przeciwnika. Prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. Gdy kilka minut przed końcem Orkan prowadził 29:30, wydawało się, ze zwycięstwo jest realne.

Niestety końcówka należała do gospodarzy, którzy ostatecznie zwyciężyli w tym starciu drugoligowych tytanów 33-31. Oznacza to, że bardzo blisko awansu do wyższej ligi są zawodnicy MKS Grudziądz, jednak nasi szczypiorniści na pewno będą walczyć do ostatniego spotkania.

Kontrowersje podczas spotkania wzbudziły niektóre decyzje sędziów, którzy w niektórych momentach wydawali się sprzyjać gospodarzom, jednak w tej chwili nie ma to już większego znaczenia.

Orkanowi należą się wielkie brawa zarówno za ten występ, jak i za całą dotychczasową postawę w tym sezonie.

Czapki z głów, panowie!

ORKAN OSTRÓDA: Marcin Prorok, Jacek Krawczyk, Przemysław Rzymkowski, Jakub Zakrzewski – 5, Artur Sadowski – 12, Szymon Hegier – 1, Grzegorz Giżyński, Krystian Maćkowski – 4, Maciej Wasilenko, Patryk Buluk – 2, Marcin Korzeniewski, Szymon Wierzbicki, Dominik Rogala, Marcin Zagrajek – 1, Bartosz Bonk – 1, Bartosz Idzikowski – 5

Foto: Kibice Orkan Ostróda

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.