MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ TOWARZYSKI PIŁKI NOŻNEJ U-14, U-15

Międzynarodowy Turniej Towarzyski Piłki Nożnej U-14, U-15


Piłkarskie reprezentacje z Województwa Usteckiego (Czechy) przyjechały do Ostródy na towarzyski turniej piłki nożnej. Drużyny trampkarzy i juniorów młodszych mają za sobą pierwsze mecze z rówieśnikami z Akademia Piłkarska Ostróda. Spotkania są możliwe dzięki współpracy samorządu czeskiego regionu z powiatem ostródzkim.

Młodzi Czesi z RFA Ústeckého kraje w konfrontacjach z ekipami Akademii Piłkarskiej Ostróda pierwsi przetestowali murawę zmodernizowanego stadionu przy ul. Wyszyńskiego. Pierwsze na boisku pojawiły się ekipy trampkarzy z regionu Usti nad Łabą i „Apki”. Młodzi Czesi to reprezentacja swojego województwa. Chłopcy cały tydzień spędzają w ośrodku przygotowań gdzie jest szkoła i stamtąd na weekendy wyjeżdżają na mecze ligowe do swoich klubów. Natomiast ostródzianie występują w ekstraklasie wojewódzkiej i wciąż liczą się w walce o miejsce gwarantujące awans do rozgrywek centralnych.

Pojedynek rozpoczął się od ataków gospodarzy. Podopieczni Macieja Czerkawskiego wypracowali sobie trzy dobre okazje do zdobycia goli, ale żadnej nie wykorzystali. Za to młodzi Czesi byli do bólu skuteczni, kiedy pojawili się pod polem karnym AP gdzie bramkami zakończyli trzy kolejne akcje. Trampkarze z Ostródy dostali solidną lekcję futbolu, bo ostatecznie przegrali 4:9 (gole dla AP: Kacper Sezonienko, Marcel Rybicki, Patryk Bieniasz, Kacper Piłat).

Później na boisko wybiegli juniorzy młodsi obu drużyn. Tym razem górą byli gospodarze czyli podopieczni Marcina Babalskiego, którzy walczą o utrzymanie w ekstraklasie wojewódzkiej. Piłkarze AP od początku przejęli kontrolę nad tym co działo się na murawie przy Wyszyńskiego. Po golach Adriana Wasiaka, Adriana Janczuro i Filipa Czerwonki ostródzianie pokonali młodych Czechów 3:1.

Mecze rewanżowe w środę (6.06) po południu (o godz. 16 trampkarze, o godz. 18 juniorzy młodsi) na stadionie przy ul. 3 Maja.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.