MOTOCROSS – RAFAŁ KAMIŃSKI II WICEMISTRZEM NA WARMII I MAZURACH

Udanie zakończył sezon motocrossowy Rafał Kamiński z Motoklubu Grabinek. Podczas ostatniej eliminacji Warmińsko-Mazurskich Mistrzostw Okręgu, która odbyła się w Giżycku, zapewnił sobie tytuł II wicemistrza w klasyfikacji generalnej sezonu 2016.

Rozpoczął od 8 miejsca w treningu, w samych wyścigach było nieco gorzej. W pierwszym po wywrotce był 11, w drugim uplasował się o jedną lokatę wyżej. Tor był wymagający – leśno-piaskowy. Nawierzchnia przeszkadzała szczególnie w zakrętach, jak mówi Rafał – wykończyło go to.

Zdobyte miejsca i 61 punktów wystarczyły jednak, by utrzymać 3-cie miejsce w klasyfikacji generalnej i zdobyć tytuł II wicemistrza. Rafał w całym sezonie zdobył 467 punktów i ustąpił pola tylko dwóm zawodnikom Motoklubu Olsztyn – Krzysztofowi Dziadko i Jarosławowi Dąbrowskiemu. Sklasyfikowanych zostało w sumie 51 zawodników. 39 miejsce zajął Wojciech Mrozek z AMK Drwęca Ostróda.

Warto dodać, że w Mistrzostwach Strefy Polski Północnej Rafał Kamiński ukończył sezon na 8 lokacie.

Za naszym pośrednictwem świeżo upieczony wicemistrz okręgu Warmii i Mazur chciałby podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. W szczególności rodzinie, mechanikom sponsorom i kibicom, którzy byli z nim przez cały sezon.

A my zawodnikowi jeżdżącemu w tym sezonie z numerem 124 gratulujemy! Teraz czas na wypoczynek.

Zdjęcia: Monika Gębik-Czajkowska i Izabela Jodkowska.