MOTOCROSS W RESZLU – DUŻY SUKCES I POWAŻNY UPADEK

Nie zwalniają tempa nasi motocrossowcy. Jeden z nich podczas niedzielnych zawodów w Reszlu stanął na podium, drugi niestety zanotował poważny upadek.

Rafał Farasiewicz i Rafał Kamiński z Motoklubu Grabinek wzięli tym razem udział w V rundzie Warmińsko-Mazurskich Mistrzostwach Okręgu. Zawody rozegrano 17 lipca w Reszlu.

W klasie MX2C spory sukces osiągnął ten pierwszy, który zajął 2-gie miejsce i stanął na podium. Dobrze zaprezentował się już w kwalifikacjach, w których wyprzedził go tylko Marek Niepiekło z Lidzbarka Warmińskiego. W poszczególnych wyścigach był 5-ty i 2-gi, co przełożyło się na duży sukces Rafała w całych zawodach. Po tym świetnym występie w klasyfikacji generalnej cyklu wskoczył na 6-te miejsce i ma 280 punktów. Do lidera Łukasza Baranowskiego z Moto Klubu Lidzbark Warmiński traci 61 punktów.

Mniej szczęścia miał tym razem Rafał Kamiński. Niestety już podczas treningu przydarzył mu się poważny upadek i do zawodów przystąpił z kontuzjowaną i nie w pełni sprawną dłonią. Mimo wszystko zdecydował się jechać w taki sposób, by ukończyć zawody i zdobyć cenne punkty do klasyfikacji Mistrzostw Okręgu. Ostatecznie udało mu się zająć 7 miejsce i jego konto wzbogaciło się o 68 punktów. W przekroju całego cyklu po 5 eliminacjach zajmuje także 7 miejsce, jednak jego strata do lidera jest większa niż w przypadku klubowego kolegi.

Zdjęcia: Bogi M.