PODSTAWÓWKI GRAŁY O PUCHAR GMINY OSTRÓDA

We wtorek na hali sportowej w Samborowie zostały rozegrane Mistrzostwa Gminy Ostróda w halowej piłce nożnej dziewcząt i chłopców klas I-III.

W turnieju wystartowało 7 drużyn chłopców ze Szkół Podstawowych z Idzbarka, Szyldaka, Lipowa, Pietrzwałdu, Tyrowa, Brzydowa oraz Samborowa. W rywalizacji dziewczynek wystąpiły trzy drużyny z Tyrowa, Brzydowa i Samborowa.

Ze względu na małą ilość drużyn dziewczynek organiazatorzy postanowili wyłonić zwyciężczynie po rozegraniu meczu każdy z każdym plus rewanże. Drużyna, która uzbierała najwięcej punktów wygrała zawody. Natomiast wśród chłopców została zastosowana formuła podziału na grupy. Dwa najlepsze zespoły z dwóch grup przechodziły do dalszej rywalizacji. Następnie walczyły w półfinałach, a zwycięzcy awansowali do finału. Bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja SP Szyldak, która przez zawody przebrnęła jak burza, tracąc tylko jedną bramkę.

Organizatorzy postanowili wyróżnić najlepszych strzelców i bramkarzy statuetkami oraz nagrodami rzeczowymi. Królem strzelców w kategorii chłopców został Maksymilian Wróbel (SP Szyldak), strzelec 10 bramek. Najlepszym bramkarzem został wybrany Mikołaj Wróbel, również z SP Szyldak. W rywalizacji dziewczynek najwięcej bramek zdobyła Natalia Piędel (SP Samborowo), a najlepszą bramkarką Natalia Wastag, także przedstawicielka gospodyń.

Rywalizacja dziewczynek: 

Rywalizacja chłopców:

Półfinały:

Lipowo 0:1 Idzbark

Szyldak 2:0 Pietrzwałd

Mecz o V miejsce: Tyrowo 1:0 Brzydowo

Mecz o III miejsce: Lipowo 3:1 Pietrzwałd

FINAŁ: Szyldak 4:0 Idzbark

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce Szyldak

II miejsce Idzbark

III miejsce Lipowo

IV miejsce Pietrzwałd

V miejsce Tyrowo

VI miejsce Brzydowo

VII miejsce Samborowo

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.