RAFAŁ FRENKIEL Z OSTRÓDZKIEJ KOMENDY MISTRZEM POLSKI

W minioną sobotę w Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Mińsku Mazowieckim odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Sztuk Walk,

których organizatorem było Miasto Mińsk Mazowiecki oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim. St. sierż. Rafał Frenkiel z ostródzkiej komendy zdobył złoty medal i tym samym tytuł mistrza Polski w formule point-fighting.

Po zeszłorocznych sukcesach na arenie krajowej i międzynarodowej Rafał Frenkiel uchodził za faworyta w swojej kategorii i nie zawiódł pokładanych w nim oczekiwań. Po zdecydowanym zwycięstwie we wszystkich swoich walkach zdobył złoty medal i tym samym tytuł mistrza Polski w formule point-fighting. W turnieju udział wzięło blisko 250 zawodników z całej Polski. Zawody odbyły się pod patronatem Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki oraz Polskiej Federacji Kickboxingu.

32-59973Starszy sierżant Rafał Frenkiel swoją karierę w Policji rozpoczął w 2010 roku. W ostródzkiej komendzie pracuje od grudnia ubiegłego roku. Sportami walki pasjonuje się od dziecka. Będąc w szkole średniej rozpoczął treningi w działdowskim klubie „Start” pod okiem Marka Dwórznika. W tym samym czasie był również zawodnikiem klubu piłkarskiego DKS Wkra Działdowo. Z czasem przerwał treningi kickboxingu i poświęcił się piłce nożnej.

Po rozpoczęciu swojej przygody w Policji, doprowadził swoją drużynę do zwycięstwa w turnieju o Puchar Przechodni Komendanta Szkoły Policji w Słupsku, zdobywając tytuł króla strzelców tej imprezy. Po powrocie ze szkoły, w roku 2011 reprezentował również drużynę policjantów z garnizonu warmińsko-mazurskiego, która zdobyła w tym czasie drugie miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej – COPA DEL MAR w Portugalii.

Trzy lata temu zakończył swoją przygodę z piłką i powrócił do treningów kickboxingu oraz taekwondo, biorąc aktywny udział w zawodach sztuk walk na arenie krajowej i międzynarodowej. Do swoich największych sukcesów, policjant może zaliczyć:

  • złoty medal na Mistrzostwach Polski Sztuk Walk federacji WKSF
  • złoty medal na Pucharze Europy federacji UFR, WKA i WKSF
  • srebrny medal na Drużynowych Mistrzostwach Polski w Taekwondo
  • złoty medal na Mistrzostwach Polski Polskiej Federacji Kickboxingu
  • złoty medal na Pucharze Warmii i Mazur WKSF
  • srebrny medal na Pucharze Warmii i Mazur w Taekwondo

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.