W SOKOLE BADAJĄ POTENCJAŁ WYDOLNOŚCIOWY

7 lipca na boisku przy os. Plebiscytowym w Ostródzie piłkarze przeszli badania szybkościowe i wydolnościowe.

Po rozgrzewce przeprowadzonej przez nowego trenera od przygotowania motorycznego Arkadiusza Kędzierskiego piłkarze przystąpili do badań. Testy szybkościowe polegały na badaniu szybkości lokomocyjnej na odcinku 30m po linii prostej z dodatkowymi pomiarami na 3 i 10 metrze. Czas mierzony był za pomocą aparatury laserowej. Z kolei badania wydolnościowe to tzw. Beep Test, czyli badanie polegające na ciągłym biegu między dwoma punktami oddalonymi od siebie o 20 m. Zawodnik musiał dostosować tempo biegu do sygnału akustycznego.  Prędkość na pierwszym poziomie wynosi 8,5 km/h i wzrasta z każdym poziomem 0,5 km/h. Zawodnik kończy test kiedy nie jest w stanie pokonać danego odcinka w wyznaczonym czasie.

Wyniki badań podczas testów pozwolą lepiej poznać potencjał zawodników, jak również pomogą w lepszej optymalizacji procesów treningowych.

Ponadto przypominamy, że dzisiaj 8 lipca o gdz. 11:00 na boisku głównym przy ul. 3 Maja 19 w Ostródzie Sokół w pierwszym meczu sparingowym podejmie I-ligowy Stomil Olsztyn. Zapraszamy.

źródło: sokolostroda.com

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.