TRZECH NASZYCH MOTOCROSSOWCÓW ŚCIGAŁO SIĘ W ORNECIE

W ostatni weekend w Ornecie odbyła się kolejna, VI runda Mistrzostw Strefy Polski Pólnocnej. Tym razem nasz powiat reprezentowany był przez trzech zawodników.

W klasie MX2C  jeżdżący na Kawasaki zawodnik MotoKlubu Grabinek Rafał Farasiewicz po 10-tym miejscu w kwalifikacjach w poszczególnych wyścigach był  17-ty i 13-ty. 13-tą  lokatę zajął także w klasyfikacji zawodów zdobywając tym samym 52 punkty do klasyfikacji sezonu. Mimo, że nie startował we wszystkich eliminacjach, zajmuje obecnie w niej 11-te miejsce.

W klasie MX Masters wystartowali Rafał Kamiński reprezentujący klub z Grabinka oraz Wojciech Mrozek z AMK Drwęca Ostróda. Obydwoje wystartowali na motocyklach Yamaha. W kwalifikacjach startujący w tym roku po raz pierwszy w mistrzostwach Mrozek był 15-ty. W poszczególnych wyścigach ostródzianin zajmował 14-te i 15 miejsce. Całe zawody ukończył na 15-tej lokacie.

Lepiej spisał się Rafał Kamiński. Jak sam mówi: – Tor był bardzo piaszczysty i wytworzyły się wielkie dziury. W klasyfikacjach wyjechałem 11-ty czas. W pierwszym biegu walczyłem i ukończyłem go na 9-tym miejscu. W drugim było ciężej, bo zaraz po starcie zadusiłem motor w zakręcie i musiałem gonić rywali. Ostatecznie udało mi się dojechać na 10-tej lokacie, zaś w całych zawodach byłem 9-ty. 

Dzięki dobytym 63 punktom Rafał Kamiński utrzymał wysokie 6-te miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw, jednak we znaki daje mu się już zmęczenie: – To połowa sezonu, więc czuje się zmęczenie. W klasyfikacji generalnej jestem 6-ty, dlatego cały czas trzeba walczyć. Chciałbym podziękować moim kibicom za to, że jeżdżą za mną na każde zawody. 

Zdjęcia: Izabela Jodkowska

13664384_1013576762074424_807256310_n

1 comments

Jaki jest sens pisać, ze zajął 15 miejsce, skoro nie wiemy ilu startowało.
Jeżeli startowało 60-ciu i był 15-sty to super, ale jeżeli startowało 15-stu i był 15-sty to już nie tak bardzo.
Piszcie konkretniej

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.