WICEMISTRZ ŚWIATA JEST Z OSTRÓDY – PRZED PAŃSTWEM MACIEJ WIŚNIEWSKI

Kto powiedział, że jeśli pochodzi się z małego miasta, to nie można zdobywać szczytów? Nasz człowiek, na ostródzkiej ziemi wychowany odebrał srebrny medal Mistrzostw Świata w Triathlonie.

Maciej Wiśniewski z UKS Ostróda Sport Team rywalizował w niedzielę (07.05.2023) na hiszpańskiej Ibizie. Ziemia słynnej wyspy gościła zawodników z najróżniejszych stron świata, którzy rywalizowali w wielu długodystansowych zmaganiach: duathlonie, aquathlonie, cross duathlonie, cross triathlonie i triathlonie. Na wyspę przybyło ich ponad 3000 z 61 krajów.

Maciej startował w triathlonie i wykręcił następujące liczby:

  • 00:46:04 w pływaniu;
  • 03:04:48 na rowerze;
  • 02:00:33 w biegu

Łącznie zmagania Macieja Wiśniewskiego trwały 5 godzin, 56 minut i 53 sekundy. Czas ten uplasował go na drugim miejscu. Do złota zabrakło naprawdę niewiele, ponieważ tylko 2 minuty i 4 sekundy. Delikatnie lepszy okazał się być Brytyjczyk Alexander Milne.

Duma rozpiera, kiedy możemy informować o tak wielkich sukcesach, a jesteśmy przekonani że Maciej nie powiedział ostatniego słowa. Niewiele zdarzeń jest w stanie powstrzymać prawdziwą pasję, która od naszego bohatera wręcz emanuje.

Gratulujemy!

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.