XXII WOJEWÓDZKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ PLACÓWEK OPIEKUŃCZO – WYCHOWAWCZYCH

Dnia 17 czerwca na boisku „Orlik” przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Morągu odbył się XXII Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych. Organizatorami wymienionego przedsięwzięcia było Morąskie Stowarzyszenie Wspierania Rodzin oraz Dom dla Dzieci i Młodzieży „Promyk” w Morągu. Projekt został sfinansowany przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie oraz pana Andrzeja Guzowskiego i Jego Przyjaciół. Dzięki wsparciu finansowemu wyżej wymienionych, organizatorzy mogli zapewnić zawodnikom placówek puchary, nagrody, upominki i wspaniałą sportową zabawę. Na turniej zgłosiły się drużyny z następujących placówek: Olsztyn, Elbląg, Pasym, Frombork, Orneta, Lidzbark, Pacółtowo, Marwica, Morąg. Jedna z drużyn nie dojechała ze względów organizacyjnych.

Otwarcia turnieju dokonał Andrzej Guzowski pomysłodawca tego sportowego przedsięwzięcia. Wszystkie drużyny podzielone zostały na dwie grupy. W grupach grano systemem każdy z każdym, po czym wyłoniono po dwie drużyny z grupy, które utworzyły pary półfinałowe. Po emocjonujących meczach w finale zagrały drużyny z Morąga i Lidzbarka. Zwycięzcą Turnieju po rzutach karnych została drużyna gospodarzy, czyli Domu dla Dzieci i Młodzieży PROMYK z Morąga.

Dzięki pozyskanym funduszom organizatorzy zapewnili atrakcyjne nagrody dla wszystkich drużyn oraz indywidualne nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników.

Zwieńczeniem potyczek piłkarskich był mecz o puchar przechodni między organizatorami a uczestnikami turnieju z Elbląga. Mimo młodej żywiołowej krwi i lepszej kondycji wygrało doświadczenie i spotkanie wygrali organizatorzy. Puchar został w tym roku w Morągu.

Medaliści Turnieju:

I miejsce Dom Dla Dzieci i Młodzieży  „Promyk” Morąg

II miejsce Dom Dla Dzieci „Mario” w Lidzbark

III miejsce Dom Dziecka „Słoneczne Wzgórze” Frombork

IV miejsce Dom Dziecka Pasym

V miejsce „Mój Dom”  Orneta

VI miejsce Dom Dziecka w Elblągu

VII miejsce Olsztyńskie Centrum Pomocy Dziecku w Olsztynie

VIII miejsce Dom Dziecka Pacółtowo

IX miejsce Dom Dziecka „Orle Gniazdo” Marwica

Nagrody indywidualne:

Najlepszy bramkarz – sportowiec z  Morąga

Król strzelców  –  zawodnik Fromborka

Najlepszy zawodnik – Lidzbark Welski

Najsympatyczniejszy zawodnik –Pacółtowo

Najmłodszy zawodnik  – Olsztyn

 

Nagrody ufundowali:

Urząd Wojewódzki – Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Andrzej Guzowski i Jego Przyjaciele.

Boisko „Orlik” udostępnił nam Urząd Miasta Morąg.

Pamiątkowe szaliki ufundowali wolontariusze „Dziel się sercem” z Ostródy.

Wyżywienie dla uczestników turnieju zagwarantowała Ubojnia drobiu „Prosper” w Łukcie.

Obsługę sędziowską sprawowali Rafał Pazik , Jacek Kucharski oraz Radosław Dylert.

Wspierali nas w tym przedsięwzięciu:

Przemysław Kułakowski „Gratka” Morąg, Jarosław Senyczak i Katarzyna Szymańska oraz Małgosia i Ania Hinczewskie – wolontariusze „Dziel się sercem” z Ostródy. Kolejny już rok w/w uczestniczą w organizowanym przez nas turnieju.

W uroczystej ceremonii wręczania pucharów i nagród uczestniczyli: Andrzej Guzowski , Magdalena Guzowska, Leszek Guzowski. Urząd Miasta Morąg reprezentował Szymon Steć z Wydziału Sportu i Rekreacji.  Zawsze cieszy nas fakt że władze wojewódzkie, miejskie, powiatowe popierają nasze działania. W Naszym przypadku jest to już tradycja, bo robimy to od 22 lat.

Taka sportowa impreza jest niewymiernym aspektem wychowawczym. Sport w wychowaniu młodzieży jest bardzo ważny, pomaga prawidłowo kształtować pozytywne emocje i cechy wolicjonalne, szacunek dla drugiego człowieka , do własnej pracy. Wspólne treningi to także doskonała forma integracji samych wychowanków jak i opiekunów z wychowankami. Na prowadzenie dodatkowych zajęć sportowych nie posiadamy zabezpieczenia, zapotrzebowanie na nie jest stosunkowo duże. Szczególnie chłopcy są zafascynowani piłka nożną.

Młodzi ludzie mają okazję poznania technik gry przeciwnika, nawiązania kontaktów z rówieśnikami, nawiązania przyjaźni i sympatii, integracji oraz fajnej, wspólnej zabawy.

Uczestnicy Turnieju wyjechali z Morąga zadowoleni i z niecierpliwością oczekują kolejnego spotkania za rok.

Wymienionym osobom i instytucjom serdecznie dziękujemy za pomoc finansową, zainteresowanie i osobiste zaangażowanie. Drużynom i opiekunom serdecznie gratulujemy i liczymy na spotkanie za rok.

Krystyna Prajwocka – Prezes Morąskiego Stowarzyszenia Wspierania Rodzin

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.