KAROLINA ZIEJEWSKA NA MISTRZOSTWACH EUROPY W TAEKWONDO

Zawodniczka UKS Victoria Morąg, Karolina Ziejewska zakończyła Młodzieżowe Mistrzostwa Europy do lat 21, które odbywały się w Groznym. Można powiedzieć, że zawodniczka dosłownie otarła się o medal Mistrzostw Europy. Zabrakło odrobiny szczęścia w końcowych sekundach walki, przez co Karolina ostatecznie zakończyła mistrzostwa na 5 miejscu.

Do Groznego, które obecnie leży na terytorium Rosji, Kadra Narodowa  Młodzieżowców w Taekwondo Olimpijskim pojechała w 9 osobowym składzie. Karolina Ziejewska startowała w kategorii do 62 kg. Zawodniczka Mistrzostwa rozpoczęła rewelacyjnie. W pierwszej walce wyeliminowała rywalkę z Azerbejdżanu – Shams Hasanova, którą pokonała na punkty 12 : 4 . W walce o medal na Morążankę czekała Rosjanka Valeria Bashkirova. Obie zawodniczki podeszły do walki bardzo ostrożnie, badając swoje możliwości od samego początku, walka była niesamowicie wyrównana. Rywalki pomimo wielu prób nie mogły zdobyć punktu, dobre obrony i kontrataki trafiały na szczelny blok. Tak było do końca trzeciej rundy, która zakończyła się remisem 0:0. O wygranej Rosjanki zadecydowała dodatkowa 4 runda, która rozgrywana jest do pierwszego celnego trafienia tzw. „złotego punktu” . Tym razem niestety szczęście dopisało Rosjance, która jako pierwsza wykonała celne punktowane kopnięcie i tym samym została brązową medalistką Mistrzostw Europy. Nasza kadra z Mistrzostw Europy przywiozła łącznie 4 medale. 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe.

Szkoda medalu, który był w zasięgu naszej zawodniczki, jak dotąd 5 miejsce na Mistrzostwach Europy jest najwyższym osiągnięciem jeżeli chodzi o morąskich taekwondoków, ale medal był jak najbardziej realny i zabrakło odrobiny sportowego szczęścia. Myślę, że nasza zawodniczka nie raz pokaże na co ją stać, gdyż ten wyjazd był tak naprawdę pierwszym startem Karoliny Ziejewskiej w tak dużej imprezie.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy w imieniu zawodniczki, wszystkim osobom i sponsorom, którzy wsparli wyjazd na ME i tym, którzy pomagali w przygotowaniach naszej zawodniczki na miejscu w Morągu: Dyrekcji i pracownikom Szkoły Podstawowej nr 3 w Morągu, Pani Annie Próchnickiej – „Rezydencja Pod Taborskimi Sosnami”, Maj Fitness Club w Morągu oraz dziewczynom, które przyjeżdżały do Morąga jako sparingpartnerki. Ogromne podziękowania dla osób, które środkami finansowymi wsparły wyjazd Karoliny na Mistrzostwa Europy, osobom i firmom, które uwierzyły w naszą zawodniczkę i  pozwoliły na realizację jej sportowych marzeń. Podziękowania składamy: Burmistrzowi Morąga, PAGED Sklejka Morąg, Auto Centrum Władysław Kulesza, AGROMECH – Krzysztof Kowalewski, Panu Stefanowi Szczurowskiemu, „Rezydencji Pod Taborskimi Sosnami”, Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Morągu, VOBRO Morąg, Marszal – Tomasz Marchlewski, Piksel – Tomasz Cołoś.

BM

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.