PIKNIKOWO I ZGODNIE Z PLANEM. SOKÓŁ-KS WAŁSZA 2:0

Dobrze się układają scenariusze klasy okręgowej dla Sokoła Ostróda. Ostródzianie biegną po ścieżce zwycięstw, strącając z niej kolejne drużyny. Czego nie można powiedzieć o głównym rywalu do awansu – Polonii Pasłęk, która potknęła się przed tygodniem, co pozwoliło Trójkolorowym przystąpić do sobotniego spotkania z KS Wałsza Pięnieżno z pozycji lidera.

Nie da się ukrywać faktu, że Sokół Ostróda pod względem jakości kadry i organizacji przewyższa większość drużyn w okręgówce, dlatego też może sobie czasami pozwolić na podjęcie próby wygrania meczu jak najmniejszym nakładem sił.

Tak też było w sobotę – ostródzianie szybko zrozumieli, że są drużyną lepszą i nie muszą ganiać przez cały mecz na pełnych obrotach, do tego okoliczności do takiego podejścia bardzo im sprzyjały. W 11 minucie mieli już mecz ułożony – po bramkach Tunkiewicza i Kowalskiego było 2:0.

Przez resztę spotkania wystarczyło pilnować tej szybko uzyskanej zaliczki i tak też było. Rywale z Pieniężna nie podkręcali tempa, Sokół również. Piłkarze byli dla siebie mili, nie kłócili się, nie było słychać też charakterystycznych dla meczów piłkarskich bluzgów. To był jeden z tych meczów, gdzie spokojnie można pójść do punktu gastro po kiełbaskę, albo dłużej delektować się papierosem bez obawy o utracenie jakiegoś ważnego momentu spotkania.

Piknik.

Sokół – KS Wałcza Pieniężno 2:0
Tunkiewicz 3′ Kowalski 11′

Sokół: Wieliczko, Gajewski O, Musiński, Śnieżawski, Styś, Nowicki, Gajewskim M, Chmielewski, Kulpa, Kowalski, Tunkiewicz.

TABELA III LIGI

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.