STAROSTWO ZAWIESZA SPOTKANIA W RAMACH NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ

Taki komunikat od Starosty:

W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z COVID-19, o których mowa w art. 1 i 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374),
Starosta Ostródzki informuje o:

zawieszeniu udzielania porad prawnych bezpośrednio w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej, punkcie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji  w okresie

od 14 października 2020 r. do odwołania 

Po tym okresie, w przypadku ustania zagrożenia, dyżury w punktach zostaną wznowione i będą pełnione zgodnie z harmonogramem.
W związku z rozwijającą się stale sytuacją epidemiologiczną, prosimy jednak o śledzenie  informacji dotyczących nieodpłatnej pomocy prawnej, umieszczanych na bieżąco na stronie BIP i stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Ostródzie.

Jednocześnie informuję o możliwości uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej  za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość  (np. telefon, e-mail) 

Osoba potrzebująca zasięgnięcia porady prawnej  ww. sposób, przed jej udzieleniem składa

wniosek o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego za pośrednictwem środków porozumienia się na odległość, zawierający oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów nieodpłatnej pomocy prawnej (art. 4 ust.2 ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej).

Wniosek do pobrania ze strony bip Starostwa Powiatowego w Ostródzie pod adresem:
wniosek o o udzielenie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość (DOCX)
wniosek o o udzielenie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego  za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość (PDF)

W wyjątkowej sytuacji uzasadnionej brakiem dostępu do Internetu osoba potrzebująca nieodpłatnej pomocy prawnej lub  porady obywatelskiej może złożyć wniosek o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego wraz z oświadczeniem – ustnie przez telefon.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.