STOWARZYSZENIE M14STO OTRZYMAŁO GRANTY DO STWORZENIA MAPY POMNIKÓW PRZYRODY

STOWARZYSZENIE M14STO OTRZYMAŁO GRANTY DO STWORZENIA MAPY POMNIKÓW PRZYRODY

Stowarzyszenie M14StO otrzymało grant finansowy od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na projekt „Mapa pomników przyrody powiatu ostródzkiego”. Partnerami projektu są: Starostwo Powiatowe w Ostródzie oraz Biblioteka Powiatu Ostródzkiego.

Liczba pomników przyrody na terenie naszego powiatu wynosi aż 156 obiektów, na które składają się głównie drzewa i głazy, ale także i grupy drzew (np. 155 lip przy jednej alei w gminie Grunwald). Obiekty te często nie są w ogóle oznakowane ani nie wiadomo jak je znaleźć. Żeby to ułatwić mieszkańcom lub turystom przygotujemy interaktywną mapę pomników przyrody znajdujących się na terenie powiatu ostródzkiego, opiszemy je (m.in. rodzaj pomnika, dojazd, ciekawostki przyrodnicze znajdujące się w pobliżu), sfotografujemy i umieścimy na specjalnie w tym celu stworzonej stronie www. Po kliknięciu na dany obiekt, potencjalny zainteresowany będzie mógł odnaleźć jego koordynaty GPS, zdjęcia oraz atrakcyjny opis.

Dodatkowo ogłosimy konkurs „Znajdź swój pomnik przyrody”. Kierujemy go do wszystkich grup społecznych, a będzie on polegał na możliwości zgłaszania nowych pomników przyrody znajdujących się na terenie powiatu ostródzkiego. Na zwycięzców będą czekały atrakcyjne nagrody.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.